Galaxy S20 z odświeżaniem ekranu 120Hz dla rozdzielczości QHD+

Galaxy S20 może otrzymać w ciągu kilku kolejnych miesięcy aktualizację firmware, która pozwoli na używanie rozdzielczości QHD przy odświeżaniu 120 Hz.

Samsung Galaxy S20 oferuje użytkownikom maksymalną rozdzielczość QHD+ oraz odświeżanie ekranu sięgające do 120 Hz - ale nie równocześnie. Częstotliwość odświeżania 120 Hz może być zastosowana wyłącznie przy korzystaniu z rozdzielczości FHD+. Jeśli zmieni się ją na QHD+, spada automatycznie do 60 Hz. Powód? Połączenie QHD+ i 120 Hz spowodowałoby bardzo szybkie wyczerpanie energii z akumulatora. Jak donosi Max Weinbach, którego znamy już z kilku przecieków, Samsung pracuje nad aktualizacją firmware, a konkretnie - wykorzystania energii, które pozwoli na ustawianie maksymalnej częstotliwości odświeżania przy najwyższej rozdzielczości. Jeśli wszystko będzie szło bez problemów, użytkownicy S20 mogą spodziewać się aktualizacji w ciągu 1-3 miesięcy.

Większość użytkowników spokojnie zadowoli się FHD+, jednak jeśli ktoś będzie chciał wycisnąć z telefonu pełnię możliwości, dopiero wówczas uzyska taką możliwość. A odświeżanie 120 Hz sprawdzi się szczególnie przy grach, ma także pozytywny wpływ na multimedia.

Zobacz również:

Źródło: Max Weinbach