Galaxy S21 FE zagrożony! Powodem kolejny niedobór procesorów

Najnowsze informacje podają, że Samsung wyprodukował bardzo małą liczbę jednostek Galaxy S21 FE.

Źródło: Voice x OnLeaks

Chociaż premiera Galaxy S21 FE zbliża się do nas wielkimi krokami, pozyskanie chociaż jednego egzemplarza może być mocno utrudnione. Znający się na rynku informator, Max Jambor, mówi, że Samsung wyprodukował do tej pory nieco ponad 10.000 jednostek Galaxy S21 FE. Jest to bardzo mała ilość, która najprawdopodobniej nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb nawet jednego regionu, nie mówiąc już o reszcie docelowych rynków. Max dodaje, że wysoki popyt na Galaxy Z Flip 3 również może być powodem rzekomego niedoboru nadchodzącego smartfona.

Wiemy na pewno, że Galaxy S21 FE będzie dostępny w dwóch konfiguracjach: z procesorem Snapdragon 888 lub Exynos 2100. Niektóre z problemów produkcyjnych mogą wynikać z faktu, że Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3 korzystają z procesora od Qualcomm. Jest więc mało prawdopodobne, że Samsung ma ich wystarczająco dużo, aby móc umieścić te procesory w nowym smartfonie.

Zobacz również:

Jest to jednak szczęście w nieszczęściu - niedobór Snapdragonów nie powinien wpłynąć na produkcję Galaxy S21 FE z procesorem Exynos 2100. Jest to dla nas szczególnie ważna informacja, gdyż to właśnie ta druga konfiguracja ma trafić na rynek Europejski, w tym do Polski. Istnieje jednak pewne ryzyko, wynikające z faktu, że oba procesory są produkowane w technologii 5 nm przez Samsung LSI. Stąd niedobór komponentów będzie mógł mieć wpływ na oba warianty w równym stopniu.

Niestety, nawet sam Samsung pesymistycznie patrzy na perspektywę sprzedaży Galaxy S21 FE. Ponadto, standardowy model Galaxy S21 można wkrótce uzyskać stosunkowo niższą i bardziej przystępną cenę w ofertach resellerów. Jest to kolejny powód, dla którego potencjalni klienci mogą nie być zainteresowani kupnem nowego Galaxy S21 FE w mniej więcej tej samej cenie. Dodatkowo, wszystko pogarsza zbliżająca się premiera Galaxy S22, a wiele osób może woleć czekać na następną generację urządzeń Samsunga.