Galaxy S22 Ultra jednak nie zmieni nazwy na Galaxy Note 22 Ultra

Według najnowszych plotek, Samsung nie zdecyduje się na zmianę nazwy swojego kolejnego flagowca. Co dalej z serią Galaxy Note?

Źródło: OnLeaks x digit.in

Samsung może zaprezentować serię Galaxy S22 już w styczniu 2022 roku. W oczekiwaniu na premierą, większość informacji dotyczących specyfikacji tych nadchodzących smartfonów została ujawniona. Plotkowano również, że Samsung może połączyć serię S z serią Notę. Miałoby to zaowocować zrezygnowaniem z nazwy Galaxy S21 Ultra na rzecz Galaxy Note 22 Ultra, ponieważ ten drugi posiada wbudowane gniazdo S Pen. Najnowsza plotka twierdzi jednak, że jest inaczej.

Według leakstera Ice Universe (@UniverseIce), następny flagowy smartfon Samsunga będzie nazywał się Galaxy S22 Ultra, a nie Galaxy Note 22 Ultra. Chociaż oczekuje się, że firma przywróci wszystkie najlepsze funkcje smartfonów z serii Galaxy Note do Galaxy S22 Ultra, w tym kompatybilność z rysikiem S Pen i specjalne gniazdo do przechowywania tego rysika wewnątrz telefonu, firma może nie chcieć zmieniać swojego słynnego brandingu.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.10.2021]
  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [26.10.2021]
Źródło: OnLeaks x digit.in

Źródło: OnLeaks x digit.in

Galaxy S22 Ultra jest podobno wyposażony w 6,8-calowy wyświetlacz Super AMOLED LTPO o rozdzielczości QHD+ i zmiennej częstotliwości odświeżania 120 Hz. Oczekuje się, że zostanie wyposażony w procesor Exynos 2200 z GPU AMD RDNA2 (Snapdragon 898 na niektórych rynkach), 12 GB RAM i 256 GB/512 GB pamięci wewnętrznej. Może nadal korzystać z 108 MP głównego aparatu, a także z 12 MP szerokokątnego i dwóch 10 MP teleobiektywów.

Nadchodzący smartfon jest zasilany przez baterię o pojemności 5000 mAh, podobnie jak Galaxy S21 Ultra. Dostaje jednak aktualizację pod względem szybkości ładowania. Niedawno ujawniono, że będzie on kompatybilny z szybkim ładowaniem 45 W. Będzie on również wyposażony w GPS, Wi-Fi 6E, UWB, Bluetooth 5.x, NFC, port USB Typu-C, głośniki stereo, ocenę IP, bezprzewodowe ładowanie i odwrotne ładowanie bezprzewodowe.