Galaxy S22 opóźniony? Galaxy S21 FE jednak z premierą w styczniu

Z najnowszych informacji wynika, że premiera Galaxy S22 zostanie opóźniona co najmniej do lutego 2022 roku. Jednocześnie, Samsung ma się ostatecznie zdecydować na wypuszczenie Galaxy S21 FE w styczniu.

Źródło: Voice x OnLeaks

Premiera Galaxy S21 FE wciąż pozostaje tajemnicą. Istnieje jednak więcej niż wystarczająco dowodów, aby sugerować, że to urządzenie rzeczywiście istnieje. Niestety, ostatnie raporty sugerują, że Galaxy S21 FE może być całkowicie anulowany. Z jednej strony, premiera nowego modelu FE tuż przed wydaniem najnowszych flagowców zdaje się nie mieć sensu. Co jednak ciekawe, Samsung podobno zdecydował się opóźnić premierę Galaxy S22.

Dochodzą nas słuchy, że Samsung zamierza wypuścić Galaxy S21 FE w styczniu. Nie będzie wiele fanfar wokół tej premiery, być może nawet nie doczekamy się dedykowanego jej wydarzenia. Samsung może po prostu po cichu uruchomić to urządzenie poprzez prosty komunikat prasowy.

Zobacz również:

Źródło: LetsGoDigital

Źródło: LetsGoDigital

Do tej pory, premiery Galaxy S22 spodziewano się w styczniu. Trudno było twierdzić inaczej, gdyż jego poprzednik również wyszedł w styczniu 2021 roku.

Jest jednak mało prawdopodobne, że zarówno Galaxy S21 FE, jak i seria Galaxy S22 zostaną wypuszczone na rynek w tym samym czasie w styczniu. Co najmniej miesięczna przerwa między nimi miałaby większy sens. Słyszymy również, że ilość egzemplarzy Galaxy S21 FE może być mocno ograniczona na starcie. Niektóre kraje mogą dostać go w styczniu, natomiast inni mogą mieć czekać o wiele dłużej.

Niedobór chipów jest uważany za duży powód, dla którego Galaxy S21 FE wciąż nie został wydany. Jednak opóźnione uruchomienie Galaxy S22 może faktycznie skończyć się lepiej dla Samsunga. Jest to dodatkowy czas, aby ulepszyć zabezpieczenia wystarczającej ilości chipów i upewnić się, że podaż może zaspokoić popyt na nowe flagowce.