Galaxy S23 Ultra vs Galaxy S22 Ultra! Czy nowy model powtórzy sukces poprzednika?

W oczekiwaniu na premierę kolejnych flagowców Samsunga przyglądamy się wstępnym informacjom, jakie mamy na temat Galaxy S23 Ultra.

Fot. PCWorld.pl / Źródło: TechnizoConcept

Tegoroczne flagowce Samsunga spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów. Wszystkie modele należą do ścisłej czołówki na obecnym rynku smartfonów, jednak urządzeniem, które zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych jest Galaxy S22 Ultra. Smartfon cieszył się na tyle dużą popularnością, że koreańska marka zdecydowała się nie wypuszczać w tym roku na rynek wariantu Fan Edition, a zamiast tego skierowała swoje środki na zwiększenie produkcji wersji Ultra.

Nowe flagowce Samsunga pojawią się na rynku w pierwszym kwartale 2023 roku, a ich pokaz najprawdopodobniej odbędzie się pod koniec lutego. Na premierę nie będziemy musie więc zbyt długo czekać. Wśród modeli znajdzie się oczywiście Galaxy S23 Ultra, na którego temat wiemy już całkiem sporo.

Zobacz również:

Wygląd

Informacje dotyczące designu mogą rozczarować niektórych fanów. Galaxy S23 Ultra będzie bowiem bardzo podobny do tegorocznego S22 Ultra - nie uważam jednak tego za wadę.

Wariant Ultra z 2022 roku jest zdecydowanie jednym z najładniejszych smartfonów na rynku. Urządzenie posiada nie tylko spory wyświetlacz (którego rozmiar najprawdopodobniej się nie zmieni), ale i najlepsze w mojej opinii rozwiązanie na umieszczenie aparatów w pleckach urządzenia. Obiektywy zostały wtopione w obudowę i nie posiadają żadnych większych wysp, dzięki czemu smartfon wygląda elegancko i minimalistycznie.

Podstawowe modele, czyli S23 oraz S23 Plus zostaną zaprezentowane w czterech wersjach kolorystycznych, wśród których znajdą się:

  • Kremowy
  • Zielony
  • Czarny
  • Lawendowy

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznych modeli - Samsung zdecydował, że niektóre wykończenia smartfonów z serii Galaxy S23 będą dostępne jedynie w jego oficjalnym sklepie. Do tych ekskluzywnych wariantów kolorystycznych należą:

  • Szary,
  • Błękitny,
  • Jasnozielony,
  • Czerwony.

Specyfikacja

Galaxy S22 Ultra zadebiutował z różnymi procesorami w zależności od rynku. Na nasze nieszczęście - i wszystkich europejskich użytkowników - egzemplarze smartfona przeznaczone do sprzedaży na Starym Kontynencie otrzymały słabszy chipset.

Amerykańskie warianty Galaxy S22 Ultra zostały wyposażone w Snapdragona 8 Gen 1. Ten sam flagowiec w wersji europejskiej został oparty na Exynosie 2200. Wielu recenzentów wspominało, że różnice między wydajnością procesorów w codziennym użytkowaniu są niewielkie, jednak to nie zmienia wyników testów syntetycznych, które jasno wskazują na to, że chipset marki Qualcomm jest niemalże w każdym aspekcie wyraźnie lepszy od Exynosa.

Galaxy S23 Ultra vs Galaxy S22 Ultra! Czy nowy model powtórzy sukces poprzednika?

Źródło: Nanoreview.net

Ostatnie miesiące przyniosły dwie świetne wiadomości dla europejskich fanów smartfonów z serii Galaxy S. Po pierwsze - wszystkie egzemplarze przyszłorocznych flagowców oznaczonych jako S23 zostaną oparte na procesorze Snapdragon 8 Gen 2. Nie będzie więc już sytuacji, w której jesteśmy zmuszeniu do zakupu słabszych modeli urządzenia. Po drugie - Samsung podpisał umowę z marką Qualcomm, dzięki której jego kluczowe smartfony otrzymają ulepszoną wersję nowego chipsetu.

Dodatkowo nowy Galaxy S23 Ultra zadebiutuje z Androidem 13 na pokładzie oraz najnowszą wersją nakładki One UI. Wszystko wskazuje więc na to, że flagowiec może być znacznie wydajniejszy od swojego poprzednika.

Aparat

Jeden z aspektów, który ulegnie największej modyfikacji. Przyszłoroczny flagowiec otrzyma nie tylko aparat główny o rozdzielczości 200 Mpix, ale i ulepszone tryby fotografii nocnej oraz astrofotografii. Już Galaxy S22 Ultra znany był ze świetnej jakości wykonywanych zdjęć i unikalnych możliwości zoomowania kadru. W pierwszym kwartale tego roku na YT pojawiło się mnóstwo materiałów, które prezentowały możliwości smartfona pod kątem robienia fotografii z, absurdalnie wręcz dużym, 100-krotnym przybliżeniem cyfrowym.

Kilka tygodnia temu do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia wykonane przy pomocy modelu S23 Ultra. Autor przecieków - użytkownik IceUniverse - zestawił możliwości nowego flagowca z jego poprzednikiem oraz Pixelem 7 Pro. Efekty tego porównania możecie sprawdzić poniżej.

Galaxy S23 Ultra vs Galaxy S22 Ultra! Czy nowy model powtórzy sukces poprzednika?

Galaxy S23 Ultra

Źródło: Weibo / IceUniverse

Galaxy S23 Ultra vs Galaxy S22 Ultra! Czy nowy model powtórzy sukces poprzednika?

Galaxy S22 Ultra

Źródło: Weibo / IceUniverse

Galaxy S23 Ultra vs Galaxy S22 Ultra! Czy nowy model powtórzy sukces poprzednika?

Pixel 7 Pro

Źródło: Weibo / IceUniverse

Na pierwszy rzut oka widać sporą różnice w interpretacji kolorów przez flagowce Samsunga oraz smartfon od Google. Zdjęcia wykonane urządzeniami z serii Galaxy mają wyraźnie mocniej podbite kolory. Zauważalna jest też poprawa jakości zdjęć w Galaxy S23 Ultra względem poprzedniego modelu. Fotografia wykonana nowym flagowcem jest zdecydowanie bardziej szczegółowa i posiada bardziej stonowane kolory.

Aktualizacja: 31 stycznia 2023 10:54
Aktualizacja: 13 stycznia 2023 13:58
Aktualizacja: 05 stycznia 2023 12:33

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: