Galaxy S23 Ultra zadebiutuje z 200 MP sensorem optycznym!

Linia Galaxy S22 jeszcze nie miała swojej premiery, a pierwsze informacje na temat specyfikacji Galaxy S23 Ultra już zaczęły pojawiać się w sieci. Co przyniesie kolejna generacja linii flagowych smartfonów od Samsunga?

Samsung Galaxy S22 Ultra z aparatem Olympus / Źródło: LetsGoDigita

Kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, że Galaxy S22 Ultra będzie wyposażony w 200 MP aparat. Jednak te plotki zostały odłożone do lamusa już dawno temu. Smartfon będzie wyposażony w ulepszony sensor kamery, lecz będzie to 108 MP sensor. Nie oznacza to jednak, że firma nie będzie posuwać się naprzód w swojej wojnie megapikseli.

Według tipstera Ice Universe (@UniverseIce), Samsung wprowadzi 200 MP czujniki aparatu, ISOCELL HP1, w serii Galaxy S w 2023 roku. Galaxy S23 Ultra będzie podobno wyposażony w 200 MP sensor kamery, który powinien oferować wyższe detale na zdjęciach i filmach. Może również zapewnić nagrywanie wideo 4K i 8K z szerszym polem widzenia.

Zobacz również:

ISOCELL HP1, pierwszy 200 MP sensor kamery w smartfonach Samsunga, został zaprezentowany kilka miesięcy temu. Zainstalowano w nim technologię dynamicznego łączenia pikseli, która automatycznie dopasuje rozdzielczość zdjęcia w oparciu o oświetlenie.

Wykorzystuje on również technologię ChameleonCell. Pozwoli ona na połączenie 16 pikseli w jeden, tworząc zdjęcia w rozdzielczości 12.5 MP. Natywny rozmiar pikseli w matrycy to 0,64 μm. Po połączeniu każdy z nich będzie miał rozmiar 2,56 μm. Czujnik będzie w stanie dopasować rozmiar zdjęcia w zależności od oświetlenia. Możliwym będzie więc tworzenie zdjęć w rozdzielczości 50 MP, w których 4 połączone piksele osiągną rozmiar 1.28µm. Będziemy mogli także nagrywać filmy w 8K w 30 klatkach na sekundę. Nagrywanie 4K do tej pory ograniczone było w większości urządzeń do 30, lub 60 klatek.

Źródło: Samsung

Źródło: Samsung

Wracając jednak do Galaxy S22 Ultra, będzie on wykorzystywał trzecią iterację sensora kamery Samsunga o rozdzielczości 108 MP, który podobno oferuje większą ilość szczegółów, dokładniejsze kolory i niższy poziom szumów w porównaniu do sensora ISOCELL HM3, który jest używany w Galaxy S21 Ultra. Posiada on również 12 MP ultraszeroką kamerę i dwa 10 MP teleobiektywy (3x i 10x zoom).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: