Galaxy S23 czeka spora aktualizacja! Miłośnicy fotografii będą w siódmym niebie

Pomimo wszelkich zapewnień Samsunga, najnowsze flagowce te marki nie spełniały oczekiwań użytkowników pod względem fotografii. Wszystko jednak ma się zmienić wraz z najnowszą aktualizacją.

Galaxy S23 Fot. Artur Tomala / PCWorld.pl

Galaxy S23 Ultra, ze swoim astronomicznym aparatem 200 MP, tworzy jedne z najbardziej szczegółowych zdjęć, jakie można zrobić na smartfonie. Szczególnie ważna dla posiadaczy Galaxy S23 okaże się więc najnowsza wskazówka od niezawodnego tipstera IceUniverse, która ujawnia, że Samsung planuje dużą aktualizację dla serii Galaxy S23, która skupia się na optymalizacji aparatu.

Kilku właścicieli serii Galaxy S23 od dłuższego czasu skarży się na nieostre zdjęcia uchwycone przy użyciu tych telefonów. Nawet Galaxy S23 Ultra nie jest oszczędzany i podobno nie spełnia oczekiwań. Ponieważ główny 200 MP aparat Galaxy S23 Ultra dostarcza jedynie 12 MP obrazy z powodu efektu pixel-binning, powinno być mniej szumów, obrazy powinny być ostrzejsze i mieć lepszy zakres dynamiczny. Niestety jednak użytkownicy nie otrzymywali pożądanych rezultatów.

Zobacz również:

Z powyższych informacji wynika, że Samsung wprowadzi aktualizację dotyczącą optymalizacji aparatu dla Galaxy S23, Galaxy S23+ i Galaxy S23 Ultra. Spekuluje się, że wraz z poprawą jakości obrazu uchwyconego przez te telefony, aktualizacja dotknie również problemu opóźnienia migawki zwykle obecnego w telefonach Samsunga.

Według IceUniverse, nadchodząca aktualizacja Galaxy S23 poprawi również tryb nocny. Informacja ta napawa szczególnym optymizmem, gdyż Samsung został oskarżony o nadmierną obróbkę i wyostrzanie zdjęć w tym trybie. Można się spodziewać, że aktualizacja pojawi się pod koniec marca.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: