Galaxy S23 powróci z serią FE! Czy to będzie procesor w nowych smartfonach Samsunga?

W przyszłym roku koreański producent ma ożywić serię Fan Edition, która cieszyła się jak dotąd sporą popularnością.


Galaxy S23 powróci z serią FE! Czy to będzie procesor w nowych smartfonach Samsunga?

Źródło: firstpost.com

Galaxy S23 FE powróci w przyszłym roku

Urządzenia z serii Galaxy S22 zadebiutowały na rynku w 2022 roku. W pierwszym kwartale do sprzedaży trafił także Galaxy S21 FE, będący budżetową alternatywą dla droższych smartfonów producenta. Niedawno do sieci trafiła informacja, że Samsung zrezygnował z modelu FE w przypadku tegorocznych urządzeń, na rzecz szerszej produkcji egzemplarzy oznaczonych jako Ultra.

Informacja ta okazała się sporym rozczarowaniem, ponieważ zarówno Galaxy S20 FE jak i Galaxy S21 FE cieszyły się sporą popularnością, a pierwszy z modeli do dziś pozostaje jednym z najciekawszych smartfonów w kwocie do 2000 zł. Samsung zapowiedział jednak, że wersja Fan Edition powróci w przyszłym roku wraz z premierą modeli z serii Galaxy S23

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Jakiego Samsunga kupić w 2023 roku? Oto najlepsze modele z serii Galaxy
  • Galaxy S22 otrzyma aktualizację, która naprawi poważny błąd aparatu

Galaxy S23 - Specyfikacja

Już wkrótce marka Qualcomm ma zaprezentować nowe procesory Snapdragon 7 Gen 2, które będą znacznie wydajniejsze niż starsze chipsety. Jako, że Galaxy S23 oraz jego droższe warianty mają otrzymać procesor Snapdragon 8 Gen 2, to bardzo możliwe, że wspomniany wcześniej Snapdragon 7 Gen 2 zostanie użyty przy konstrukcji modelu S23 FE.

Warto zauważyć, że Galaxy S20 FE oraz S21 FE - w przeciwieństwie do droższych modeli - były dostępne w Polsce z procesorami marki Qualcomm. Premiera nowych flagowców Samsunga ma nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku. Nie wiemy jednak, czy wersja Fan Edition zadebiutuje wraz z pozostałymi modelami czy w późniejszym okresie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: