Galaxy S23 zawodzi po raz kolejny? Chińczycy znowu lepsi

W nowym aparacie Galaxy S23 może zabraknąć funkcji dostępnej w chińskich (czasami nawet tańszych) telefonach.

Fot. Foundry

Po trzech latach wypuszczania na rynek telefonów z serii "Galaxy S Ultra" z aparatami 108 MP, Samsung jest wreszcie gotów przejść na 200MP aparat w swoim kolejnym flagowcu z najwyższej półki. Firma wykonała wiele 200 MP czujników kamer, z których jeden został już wykorzystany przez konkurencyjnych producentów, takich jak Xiaomi, a w przyszłym roku koreański gigant ma zamiar wprowadzić je do Galaxy S23 Ultra.

Podobnie jak aparat 108 MP w Galaxy S21 Ultra lub Galaxy S22 Ultra, przyszłoroczny flagowiec w rzeczywistości nie będzie domyślnie robił zdjęć w maksymalnej rozdzielczości. Będzie on podobno przechwytywał 12.5 MP obrazy używając tzw. "pixel binning" (proces, który łączy wiele małych pikseli w jeden duży piksel) dla lepszej jakości obrazu, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia. Opcja robienia zdjęć w pełnej rozdzielczości 200 MP będzie bez wątpienia dostępna, ale nowa plotka mówi, że Samsung nie będzie oferował możliwości robienia zdjęć 50 MP, w przeciwieństwie do konkurencji.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Galaxy S22 otrzyma aktualizację, która naprawi poważny błąd aparatu
  • Galaxy S23 - data premiery, przecieki, cena, specyfikacja techniczna [11.07.2023]

Galaxy S23 Ultra może ograniczyć się do robienia zdjęć 12.5 MP lub 200 MP

Jeśli plotka ta jest dokładna, to albo będziemy w stanie zrobić zdjęcia o rozdzielczości 12,5 MP, co nie oferuje wiele swobody w zakresie tego, jak bardzo można powiększyć obraz, ale zaoszczędzi miejsce w pamięci urządzenia, albo uchwycić ogromne 200 MP zdjęcia, które zajmują znacznie więcej miejsca w pamięci. Na przykład, fotografowanie w trybie 108 MP w Galaxy S22 Ultra zapisuje obrazy, które zajmują 4-5 razy więcej miejsca niż w domyślnym trybie 12 MP, więc można sobie tylko wyobrazić, jak duże będą te 200 MP zdjęcia w Galaxy S23 Ultra.

Z drugiej strony, środkowy tryb 50 MP oferowałby świetną równowagę między jakością obrazu a rozmiarem pliku. Firmy takie jak Motorola i Xiaomi oferują tryb 50 MP w swoich telefonach, Samsung podobno tego nie zrobi. I podczas gdy zwykli klienci prawdopodobnie nie będą się tym przejmować, bardziej obeznani z technologią użytkownicy mogą nie być zachwyceni.

Jak zwykle jednak, nie możemy w pełni ufać żadnym plotkom na temat niezapowiedzianych telefonów Samsunga, nawet jeśli plotki pochodzą z pozornie wiarygodnych źródeł. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do plotek na temat funkcji oprogramowania, ponieważ te często zajmują dużo czasu, aby być sfinalizowane przed premierą i wprowadzeniu do sprzedaży nowych urządzeń.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: