Galaxy S23 zrobi to czego Galaxy S22 nie potrafił!

Według najnowszych przecieków, przyszłoroczny flagowiec Samsunga otrzyma zmiany, na które użytkownicy czekali od lat.

Smartfon Samsung Galaxy S22 Ultra

Źródło: PC World / Artur Tomala

Samsung od lat usprawnia modele z serii Galaxy S Ultra o co raz lepsze obiektywy oraz oprogramowanie aparatu. Mogłoby się więc wydawać, że podstawowe wersje flagowców otrzymują takie same usprawnienia, jednak jak mawia klasyk - "Nic bardziej mylnego".

Nie tak dawno informowaliśmy was o pierwszych renderach modelu Galaxy S23 Ultra, które sugerują zastosowanie w przyszłorocznym smartfonie przedniego obiektywu o rozdzielczości 40 MP. Dla osób, które spodziewają się takiego samego upgrade'u w modelach S23 oraz S23+ mamy dobrą i złą wiadomość.

Zobacz również:

Dobra wiadomość jest taka, że nowe flagowce Samsunga najprawdopodobniej otrzymają znacznie lepsze obiektywy do selfie. Warto tutaj zaznaczyć, że koreański producent wykorzystywał ten sam 10 MP aparat już od trzech lat. Oznacz to, że od debiutu modelu Galaxy S10, wszystkie kolejne modele oferowały podobną jakość zdjęć selfie.

Wyraźnie widać to na poniższym wideo, które prezentuje możliwości przednich aparatów w Galaxy S10+ oraz S22. Szczególnie warto obejrzeć 4 minutę filmu, w której wyraźnie widać, że poprawie uległa stabilizacja obrazu, jednak jego jakość jest na podobnym poziomie. Progres jest oczywiście widoczny, jednak nie sugeruje on aż trzech lat różnicy między premierą obu modeli.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda z kamerą główną, która w tegorocznych flagowcach prezentuję się znacznie lepiej niż w starych wersjach smartfona.

W modelach S23 oraz S23+ najprawdopodobniej zobaczymy obiektyw do selfie o rozdzielczości 12 MP. Zła wiadomość jednak jest taka, że różnica między podstawowymi wariantami urządzenia a wersją Ultra, nadal będzie ogromna. Już tegoroczny S22 Ultra otrzymał 40 MP aparat do selfie.

Pozostaje nam liczyć na to, że ta różnica zostanie zniwelowana przez oprogramowanie kamery.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: