Galaxy S24 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

W tym materiale zbieramy najnowsze plotki i przecieki na temat linii Galaxy S24. Jakie nowości trafią do nadchodzących flagowców Samsunga w 2024 roku?

Grafika koncepcyjna Galaxy S24 5G

Grafika koncepcyjna Galaxy S24 5G

Fot. HoiINDI / Twitter

Samsung Galaxy S24 może być pierwszym smartfonem z obsługą Wi-Fi 7

Smartfony z serii Galaxy S22 cieszą się sporą popularnością, co w dużej mierze spowodowane zostało premierą modelu S22 Ultra, który jest obecnie jednym z najciekawszych telefonów opartych na systemie Android. Przecieki dotyczące przyszłorocznych flagowców Samsunga okazały się nieco rozczarowujące, a większość z nich sugeruje, że modele z serii Galaxy S23 będą bliźniaczo podobne do tegorocznej edycji smartfonów. Nieco ciekawej zapowiada się natomiast premiera, której spodziewamy się dopiero w 2024 roku.

Grafika koncepcyjna Galaxy S24 5G

Grafika koncepcyjna Galaxy S24 5G

Fot. HoiINDI / Twitter

Galaxy S24 ma zostać wyposażony w technologię Wi-Fi 7, która nie została jeszcze wprowadzona na rynek. Branżowe przecieki sugerują, że pierwsze modele obsługujące ten typ bezprzewodowej łączności, pojawią się w sprzedaży do końca drugiej połowy 2024 roku, a jednym z nich ma być właśnie flagowiec Samsunga. Koreański producent przyzwyczaił nas do prezentowania nowych linii smartfonów w pierwszym kwartale tego roku, a więc spodziewamy się, że tak też będzie w przypadku modeli z serii Galaxy S24.

Zobacz również:

Wi-Fi 7 ma oferować znacznie szybsze, a jednocześnie bardziej stabilne połączenie niż Wi-Fi 6 oraz Wi-Fi 5. Zanim technologia pojawi się na pierwszych smartfonach, zostanie zaadaptowana do nowych laptopów oraz routerów.