Galaxy S4: 10 mln sprzedanych egzemplarzy w miesiąc. Być może "pęknie" 100 mln

Samsung poinformował z dumą, że w niespełna miesiąc udało mu się sprzedać 10 milionów smartfonów Galaxy S4. Zapowiedział też wprowadzenie do sprzedaży modeli w nowych kolorach.

W połowie maja Samsung poinformował, że w pierwsze cztery dni po premierze jego flagowy smartfon Galaxy S4 sprzedał się w liczbie 4 milionów sztuk, natomiast w pierwsze dwa tygodnie przekroczył barierę sześciu milionów sztuk. Dzisiaj wiemy już, że popyt na to urządzenie wciąż jest ogromny, co pozwoliło koreańskiej firmie z dumą zakomunikować osiągnięcie kolejnego kamienia milowego: w niespełna miesiąc po premierze swoich nabywców znalazło aż 10 milionów egzemplarzy "galaktycznej czwórki".

Aby uzmysłowić sobie, ja dobry jest to wynik, warto przypomnieć dane na temat sprzedaży wcześniejszych generacji urządzenia:

- Galaxy S III przekroczył magiczną barierę 10 milionów sprzedanych egzemplarzy osiągnął w blisko dwa miesiące po premierze

- Galaxy S II zajęło to pięć miesięcy

- Galaxy S zajęło to 7 miesięcy

Samsung nie zasypia gruszek w popiele

Samsung nie zamierza jednak spocząć na laurach i planuje udostępnić Galaxy S4 w 155 krajach (obecnie dostępny jest w 110 krajach). Ponadto zamierza latem kusić konsumentów nowymi kolorami: Blue Arctic, Red Aurora, Purple Mirage i Brown Autumn.

Czy pęknie 10 milionów?

Również opinie analityków są bardzo dobre dla Samsunga. Wynika z nich, że może on oczekiwać, iż do końca czerwca sprzeda kolejnych 10 milionów Galaxy S4, natomiast cykl życia tego smartfona może zostać zwieńczony sprzedażą przekraczającą 100 milionów egzemplarzy.

Na koniec zapraszam do poznania bliżej rozchodzącego się jak ciepłe bułeczki Galaxy S4.


Zobacz również