Galaxy S4 GT-I9500 też otrzymał Androida 4.3

Samsung rozpoczął dostawy Androida 4.3 dla 8-rdzeniowego smartfona Galaxy S4 I9500. Po jego instalacji użytkownicy flagowca Samsunga mogą liczyć m.in. na wzrost wydajności.

Zgodnie z obietnicami złożonymi podczas konferencji Mobile UNPACKED Episode 2 Samsung udostępnił dwa dni temu dla użytkowników smartfona Galaxy S4 aktualizację do Androida 4.3. W pierwszej kolejności trafiła ona na rynek niemiecki, lecz z czasem pojawi się także i u nas.

Wspomniana aktualizacja dotyczyła jednak jedynie modelu Galaxy S4 I9505, który wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Snapdragon 600. Jak się właśnie dowiadujemy, dostępna ona jest już także dla 8-rdzeniowego modelu Galaxy S4 I9500. Koreański producent niestety ma chyba problemy z celnością i nie wciąż może w nas trafić, gdyż tym razem pierwsi otrzymali ją nasi wschodni sąsiedzi, konkretnie mieszkańcy Rosji.

Zobacz również:

  • Premiera Redmi Note 11 już w przyszłym tygodniu!

Dla przypomnienia poniżej wybrane nowe cechy niesione wraz z Androidem 4.3:

- wsparcie dla OpenGL 3.0

- możliwość współpracy z "inteligentnym" zegarkiem Galaxy Gear

- wsparcie dla TRIM

- wsparcie dla ANT+

- preinstalowana aplikacja Samsung Wallet

- ulepszone zarządzanie pamięcią RAM

- lepsze odwzorowanie kolorów na wyświetlaczu

- nowy firmware aparatu

- drobne poprawki w interfejsie użytkownika

Serwis SamMobile twierdzi ponadto, że po instalacji Androida 4.3 smatfon Galaxy S4 uzyskuje w benchmarku Antutu o kilkanaście procent lepszy wynik