Galaxy S4 udostępniał dane użytkowników. Szybka reakcja Samsunga

Samsung bardzo szybko załatał bardzo niebezpieczną lukę, która pozwalała na dostęp do wrażliwych danych użytkowników smartfona Galaxy S4 i tabletu Galaxy Tab 3.

Zajmująca się testowaniem mobilnych urządzeń i oprogramowania firma MediaTest Digital odkryła, że korzystając z tej samej sieci WiFi co smartfon Galaxy S4 i tablet Galaxy Tab 3 bez problemu może zdobyć wrażliwe dane użytkownika związane z kontem Samsung: nazwisko, hasło i e-mail. Biorąc pod uwagę to, co już wiemy o działaniach Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) sprawa, wydaje się naprawdę bardzo poważna.

MediaTest poinformował o wykrytym zagrożeniu niemiecką agencję Heise Security, która potwierdziła problem i zasygnalizowała jego istnienie Samsungowi. Jak się okazało, koreański producent potraktował sprawę bardzo poważnie, gdyż już po pięciu dniach poinformował publicznie, że wspomniany błąd bezpieczeństwa został usunięty. Niestety nie podał przy tym żadnych szczegółów więc nie jest jasne, czy zagrożenie czasami nie dotyczyło też innych mobilnych gadżetów.

Zobacz również:

  • Masz laptopa Lenovo? Jesteś w niebezpieczeństwie

Użytkownicy Galaxy S4 i tablet Galaxy Tab 3 powinni pamiętać, aby zmienić swoje hasło do konta Samsung. Nie powinni jednak tego robić za pośrednictwem smartfona/tabletu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: