Galaxy S5, Galaxy S6, Note 5 z aktualizacjami co miesiąc

Mamy listę urządzeń Samsunga, które otrzymywały będą co miesiąc aktualizacje bezpieczeństwa.

Samsung uruchomił blog poświęcony bezpieczeństwu, na którym zamieścił listę urządzeń (smartfony i tablety) mających otrzymywać co miesiąc aktualizację bezpieczeństwa. Prezentuje się ona następująco: Galaxy S5, Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Galaxy Note 5, Galaxy Tab S, Galaxy Tab S2.

Samsung zastrzega jednocześnie, że lista ta może się zmieniać w zależności od regionu i operatorów. Dodatkowo deklaruje jednak, że w przyszłości zamierza objąć comiesięcznymi aktualizacjami kolejne urządzenia.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 Ultra na promocji! Za najnowszego flagowca zapłacisz teraz o kilkaset złotych mniej

Skąd te aktualizacje?

Warto przypomnieć, że pomysł comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa wypłynął ze strony firmy Google, która zareagowała w ten sposób na wykrycie szalenie groźnej luki Stagefright pozwalającej na łatwe przejęcie kontroli nad smartfonem za pośrednictwem wiadomości MMS.

Kto może oczekiwać aktualizacji?

Oprócz właścicieli Nexusów użytkownicy wymienionych urządzeń Samsunga, jak również urządzeń firmy LG. Firma HTC też zapowiedziała dostarczanie aktualizacji bezpieczeństwa, lecz w odróżnieniu od swoich konkurentów wyraźnie stwierdziła, że nie jest możliwe utrzymanie comiesięcznego cyklu: proces aktualizacyjny spowalniany jest przez element pośredni, którym są operatorzy komórkowi.