Galaxy S5 bez optycznej stabilizacji obrazu

Smartfon Galaxy S5 chyba nie będzie dysponował aparatem wspomaganym systemem optycznej stabilizacji obrazu.

Osoby czekające na phablet Galaxy Note 3 z pewnością ucieszyły pojawiające się przed jego premierą doniesienia, z których wynikało, że zostanie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Jak wiemy tak się nie stało, gdyż oferuje on jedynie jej niedoskonały cyfrowy odpowiednik o nazwie Smart Stabilization.

Oczywiście po premierze Note 3 zaczęto spekulować, że system OIS, którym obecnie dysponuje model Galaxy S4 Zoom, na pewno trafi do kolejnego flagowego smartfona Samsunga, czyli modelu Galaxy S5. Czy tak się jednak faktycznie stanie? Niestety nie, a przynajmniej tak wynika z najnowszych doniesień koreańskiego serwisu ETNews.

Zobacz również:

  • Vivo X70 oficjalnie! Są też złe wieści dla chętnych w Polsce
  • Rewolucja fotograficzna Samsunga? Wszystkie smartfony z OIS!

Dlaczego jednak Samsung miałby zrezygnować z wyposażenia Galaxy S5 w ten przydatny system? Serwis twierdzi, że obawia się o to, iż producenci modułów OIS nie zdążyliby z ich dostawami przed jego premierą (z ostatnich spekulacji wynika, że mogłaby ona mieć miejsce w styczniu/lutym przyszłego roku). Kolejny problem związany jest natomiast podobno z grubością samego modułu, który nie jest łatwo "upchać" w smartfon o grubości 7-8 milimetrów.