Galaxy S5 nadchodzi. Tuż za nim podążają Galaxy S5 mini i Galaxy S5 zoom

Niedługo po premierze modelu Galaxy S5 powinniśmy być świadkami kolejnych premier, konkretnie smartfonów Galaxy S5 mini i Galaxy S5 zoom - wynika z doniesień serwisu SamMobile.

Obecnie rynek oczekuje już z niecierpliwością na nowy flagowy smartfon Samsunga, czyli model Galaxy S5. Niedawno wiceprezes koreańskiej firmy w dziale urządzeń mobilnych, Lee Young-hee, zapowiedział, że premiera urządzenia nie będzie miała miejsca podczas targów MWC, lecz "w marcu lub kwietniu". Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynika natomiast, że zaoferuje ono do naszej dyspozycji:

- ekranQHD (2560 x 1440 pikseli) Super AMOLED

- procesor Exynos 6 lub Snapdragon 805

- aparat 16 MP

- system Android 4.4 KitKat

Być może Galaxy S5 zostanie także wyposażony w skaner tęczówki oka oraz udostępniony w dwóch wersjach - plastikowej i metalowej.

Galaxy S5 mini i Galaxy S5 zoom

W oczekiwaniu na Galaxy S5 mam dla Was interesujące najświeższe doniesienia serwisu SamMobile na temat "smartfonowych" planów Samsunga. Wynika z nich, że pracuje on już też nad kolejnymi smartfonami z rodziny "S". Mają się one pojawić na rynku niedługo po "piątce" i nosić wiele mówiące oznaczenia: Galaxy S5 mini i Galaxy S5 zoom.

Według SamMobile oba urządzenia zaoferują ekrany wykonane w technologii Super AMOLED oraz system Android 4.4 KitKat. Dodatkowo dowiadujemy się, że w przypadku modelu Galaxy S5 zoom Samsung zdecydował się na zastosowanie wyświetlacza o przekątnej 4,8 cala i rozdzielczości qHD (540 x 960 pikseli).

Co oznacza słowo "wkrótce? W przypadku Galaxy S5 mini czerwiec, natomiast w przypadku Galaxy S5 zoom maj.