Galaxy S5 "złapany" w benchmarku. Ekran 2K praktycznie pewny

W benchmarku GFXBench pojawiły się dane smartfona Samsung SM-G900S, którym prawdopodobnie jest prototypowy model kolejnego flagowca, Galaxy S5.

Zgodnie z wcześniejszymi niepotwierdzonymi doniesieniami na temat kolejnego flagowego smartfona Samsunga, modelu Galaxy S5, koreański producent pracuje obecnie nad jego dwiema wersjami - metalową i plastikową. Mówi się też przede wszystkim o Snapdragonie 805 (z Adreno 420), 64-bitowym układzie Exynos oraz 5,2-5,3-calowym ekranie Super AMOLED cechującym się rozdzielczością 2560 x 1440 pikseli.

Jeżeli chodzi o ten trzeci element wydaje się, że otrzymaliśmy właśnie potwierdzenie jego istnienia. W benchmarku GFXBench pojawiły się bowiem dane smartfona Samsunga noszącego oznaczenie SM-G900S, którym prawdopodobnie jest prototyp nadchodzącego flagowca. Co prawda obecnie upakowano w niego jeszcze Snapdragona 800 2,5 GHz (być może z braku finalnych wersji Snapdragona 805 lub 64-bitowego Exynosa), lecz dysponuje on już ekranem o wspomnianej wcześniej rozdzielczości. Dodatkowo pracuje oczywiście pod kontrolą systemu Google Android 4.4 KitKat.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]
  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!

Metalowa obudowa

Na koniec warto dodać, że dzisiaj również pojawiły się kolejne doniesienia na temat metalowej obudowy Galaxy S5, z których wynika, że jej dostawami miałaby się zająć firma Catcher Technology. Ta sama, która przygotowała obudowę dla HTC One i iPada mini z wyświetlaczem Retina.