Galaxy S5 "złapany" w benchmarku. Ekran 2K praktycznie pewny

W benchmarku GFXBench pojawiły się dane smartfona Samsung SM-G900S, którym prawdopodobnie jest prototypowy model kolejnego flagowca, Galaxy S5.

Zgodnie z wcześniejszymi niepotwierdzonymi doniesieniami na temat kolejnego flagowego smartfona Samsunga, modelu Galaxy S5, koreański producent pracuje obecnie nad jego dwiema wersjami - metalową i plastikową. Mówi się też przede wszystkim o Snapdragonie 805 (z Adreno 420), 64-bitowym układzie Exynos oraz 5,2-5,3-calowym ekranie Super AMOLED cechującym się rozdzielczością 2560 x 1440 pikseli.

Jeżeli chodzi o ten trzeci element wydaje się, że otrzymaliśmy właśnie potwierdzenie jego istnienia. W benchmarku GFXBench pojawiły się bowiem dane smartfona Samsunga noszącego oznaczenie SM-G900S, którym prawdopodobnie jest prototyp nadchodzącego flagowca. Co prawda obecnie upakowano w niego jeszcze Snapdragona 800 2,5 GHz (być może z braku finalnych wersji Snapdragona 805 lub 64-bitowego Exynosa), lecz dysponuje on już ekranem o wspomnianej wcześniej rozdzielczości. Dodatkowo pracuje oczywiście pod kontrolą systemu Google Android 4.4 KitKat.

Metalowa obudowa

Na koniec warto dodać, że dzisiaj również pojawiły się kolejne doniesienia na temat metalowej obudowy Galaxy S5, z których wynika, że jej dostawami miałaby się zająć firma Catcher Technology. Ta sama, która przygotowała obudowę dla HTC One i iPada mini z wyświetlaczem Retina.