Galaxy S5: znamy cenę wersji mini i ceny Galaxy Ace 4, Core II, Young 2

Smartfony Galaxy Ace 4, Core II, Young 2 i Galaxy S5 mini pojawią się wkrótce na rynku. Ich specyfikację znaliśmy. Teraz przyszła kolej na ceny.

W ostatnich dniach Samsung przygotował nam kilka niespodzianek przeznaczonych na mobilny rynek. Pierwsza to prezentacja smartfonów z niższej półki cenowej, modeli noszących oznaczenia Galaxy Core II, Galaxy Star 2, Galaxy Ace 4, Galaxy Young 2. Druga to prezentacja wersji mini flagowego smartfona Galaxy S5.

Galaxy Core II, Galaxy Star 2, Galaxy Ace 4, Galaxy Young 2

Urządzenia te pracują pod kontrolą systemu Google Android 4.4 KitKat i dostarczane są z wraz z nakładką TouchWiz Essence. Najwydajniejsze z nich to model Galaxy Core II, który oferuje największy ekran (4,5 cala) oraz czterordzeniowy procesor i 768 MB pamięci RAM. Z kolei najmniej wydajny model to Galaxy Star 2 dysponujący ekranem 3,5 cala, jednordzeniowym procesorem 1 GHz i 512 MB pamięci RAM.

Specyfikacja urządzeń: tutaj.

Galaxy S5 mini

Urządzenie, jak to w zwyczaju ma Samsung, oferuje słabszą specyfikację (jest ona jednak całkiem przyzwoita) od większego pierwowzoru. Na szczęście dysponuje tak przydatnym rozwiązaniem jak wodo- i pyłoszczelna obudowa, która dodatkowo nie wymaga przy zanurzeniu do wody korzystania z kłopotliwej zaślepki portu USB.

Specyfikacja urządzenia: tutaj.

Ceny

Niestety prezentacji powyższych smartfonów nie towarzyszyło podanie informacji na temat ich cen. Dzisiaj możemy jednak w przypadku większości z nich uzupełnić te dane:

Galaxy Ace 4: 219 euro

Galaxy Core II: 179 euro

Galaxy Young 2: 99 euro

i

Galaxy S5 mini: 1699 zł