Galaxy S6, Galaxy S6 Edge z rekordem zamówień

Czy smartfony Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge będą cieszyły się rekordowym zainteresowaniem konsumentów? Zdaniem operatorów sieci komórkowych zdecydowanie tak.

W porównaniu do Galaxy S5 model Galaxy S6 oferuje znaczące zmiany idące zarówno w dobrym (obudowa "premium"), jak i złym kierunku (brak slotu kart pamięci, niewymienialny akumulator chociaż akurat w jego przypadku pojawiło się światełko w tunelu). Patrząc na nie wydaje się jednak, że Samsung może liczyć na większe zainteresowanie ze strony konsumentów niż w przypadku nudnej "piątki", której sprzedaż była niższa od zakładanej.

Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się wkrótce. Dzisiaj mamy już jednak pierwsze sygnały świadczące o wielkim zainteresowaniu Galaxy S6. The Korea Times twierdzi bowiem, że urządzenie to zostało zamówione przez operatorów sieci komórkowych w liczbie 15 milinów sztuk, do których dołożyli oni jeszcze zamówienie na 5 milionów sztuk znacznie droższego modelu Galaxy S6 Edge wyposażonego w ekran zakrzywiony wzdłuż dłuższych krawędzi obudowy i mogącego się pochwalić zdobyciem tytułu "Najciekawsza nowość na MWC".

20 milionów zamówionych egzemplarzy to nowy rekord Samsunga (oczywiście przy założeniu, że dane te są prawdziwe). Warto jednak tutaj wyraźnie zaznaczyć, że wyraża on jedynie entuzjazm ze strony operatorów, którzy będą jeszcze musieli przy pomocy Samsunga przekonać do zakupu Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge swoich klientów.