Galaxy S6: Już wiemy, ile z 32 GB pamięci będzie dostępne dla użytkownika

Samsung Galaxy S6 występuje w trzech wariantach różniących się pojemnością pamięci oraz ceną. Wiemy już, ile z 32 GB w podstawowej i najtańszej wersji nowego topowego telefonu koreańskiej firmy będzie dostępne do wykorzystania dla użytkownika.

Smartfony Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zostały zaprezentowane na początku marca podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Urządzenia już niedługo trafią do sprzedaży i poznaliśmy już nawet polskie ceny obu wersji Galaxy S6.

W tym roku Samsung zrezygnował z umieszczenia w swoim telefonie wymiennej baterii oraz slotu na kartę pamięci. Podobnie postępuje Apple w swoich iPhone'ach. Zamiast tego pojawiły się trzy warianty pojemnościowe Galaxy S6.

Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy telefonami Galaxy S6 wyposażonym w 32 GB, 64 GB lub 128 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane użytkownika. Odróżnia to Samsunga od Apple, ponieważ iPhone 6 ma warianty 16 GB, 64 GB i 128 GB.

Samsung Galaxy S6 Edge różni się od podstawowego modelu ekranem i obudową

Samsung Galaxy S6 Edge różni się od podstawowego modelu ekranem i obudową

Użytkownicy smartfonów podobnie jak użytkownicy komputerów nigdy nie mają dostępu do całej pojemności wbudowanego dysku lub pamięci typu flash. Część przeznaczona jest dla systemu operacyjnego, który zarządza urządzeniem.

W przypadku Galaxy S6 w podstawowym wariancie z 32 GB przestrzeni dla użytkownika dostępne jest zaledwie niecałe 23,5 GB. Oznacza to, że chociaż nakładka Touch Wiz uległa odchudzeniu względem poprzedniej wersji, to producent zajmuje zajmuje 8,5 GB przestrzeni. Android Lollipop zajmuje 7 GB, a pozostałe 1,5 GB to aplikacje producenta.

Jeśli Samsung zdecydowałby się na wprowadzenie do oferty Galaxy S6 z 16 GB pamięci, to dla użytkownika dostępne byłoby zaledwie 7,5 GB. Nawet jeśli udałoby się usunąć wszystkie aplikacje producenta, to pojemność wynosiła by 9 GB. W przypadku telefonów marki Apple o pojemności 16 GB dla użytkownika dostępne jest ok 13 GB.

źródło: androidcentral.com