Galaxy S6: sami usuniemy zbędne aplikacje

Użytkownicy smartfonów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge otrzymają ponoć możliwość kasowania niektórych preinstalowanych aplikacji.

Przed premierą smartfonów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge pojawiły się informacje na temat planów Samsunga dotyczących nakładki TouchWiz, która miała zostać (i została) "odchudzona" poprzez rezygnację z części funkcji i aplikacji. Serwis SamMobile twierdzi jednak, że to nie koniec tego procesu. Jego zdaniem bowiem użytkownicy najnowszych smartfonów koreańskiej firmy będą mieli możliwość odinstalowania niektórych obecnych jeszcze preinstalowanych aplikacji. Są to m.in. następujące pozycje:

- Microsoft: OneDrive, OneNote i Skype

- Google: Gmail, Google+, Google, Play Music, Play Movies & TV, Play Games, Drive

- Samsung: S Voice, S Health

Oczywiście rezygnacja z powyższych aplikacji nie oznacza, że w przyszłości w razie konieczności nie będziemy mogli ich powtórnie zainstalować.

Decyzja Samsunga, jeżeli się okaże prawdziwa, to krok w dobrą stronę, który pozwoli użytkownikowi zadecydować, które aplikacje są mu potrzebne, a które nie. To bardzo ważne jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że zarówno Galaxy S6, jak i Galaxy S6 Edge nie pozwalają na rozbudowanie wewnętrznej pamięci za pomocą karty microSD.