Galaxy S6 w wersji Active może zadebiutować już w maju

Samsung na targach MWC 2015 zaprezentował dwa nowe telefony, czyli Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. W przeciągu dwóch miesięcy może dołączyć do nich kolejny, czyli odporny na wodę i kurz Galaxy S6 Active.

W zeszłym roku na wydarzeniu z serii Unpacked zadebiutował tylko jeden wariant Galaxy S5 od Samsunga. W przeciągu ostatniego roku pojawiło się jeszcze kilka różnych modeli. Oprócz podstawowej wersji, mniejszego i mniej wydajnego wariantu Galaxy S5 Mini oraz fotograficznego Galaxy S5 Zoom (nazywanego również Galaxy K Zoom) pojawił się Galaxy S5 Active.

Urządzenia Samsunga z linii Active cechują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i tak samo było w przypadku Galaxy S5 Active. Urządzenie to wyposażono, podobnie jak inne modele Active, w obudowę, która jest nie tylko wodoodporna, ale też odporna na zanieczyszczenia w postaci kurzu.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?

Samsung może mieć w planach wydanie kolejnego modelu oznaczonego jako Active. To prawdopodobne w kontekście nowego designu i nowego typu obudowy zastosowanej w Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Jak donosi serwis Phone Arena, w sieci pojawiły się informacje o modelu oznaczonym SM-G890A. Może on być następcą SM-G870A, czyli Samsunga Galaxy S5 Active dla sieci AT&T.

Można założyć, że nienazwany jeszcze model o nazwie kodowej SM-G890A to właśnie Galaxy S6 Active przygotowany przez Samsunga dla amerykańskiego operatora. Ma on dzielić z modelami Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge większość specyfikacji, w tym ekran o rozdzielczości 2K i najprawdopodobniej procesor.