Galaxy S7 Active ma problem z wodoszczelnością

Galaxy S7 Active to zdaniem Samsunga najbardziej wytrzymały smartfon jaki zagościł w jego ofercie. Niestety deklaracja ta po opublikowaniu raportu organizacji Consumer Reports wydaje się nieprawdziwa. Galaxy S7 Active nie przeszedł bowiem testu na wodoszczelność.

Galaxy S7 Active to wersja Galaxy S7 przeznaczona dla aktywnych użytkowników, którzy potrzebują urządzenia oferującego znacznie bardziej wytrzymałą konstrukcję. Podobnie jak Galaxy S7 smartfon może się pochwalić wodo- i pyłoszczelnością, która potwierdzona została certyfikatem IP68, co oznacza, że można go bez obawy zanurzyć w wodzie do głębokości 1,5 metra przez okres 30 minut.

Na pewno bez obaw można go zanurzać w wodzie?

Niestety okazuje się, że z wspomnianą wodoszczelnością nie jest tak dobrze jak zapewniał Samsung. Organizacja Consumer Reports przeprowadziła bowiem test Galaxy S7 Active polegający na sprawdzeniu, czy faktycznie bez uszczerbku przetrwa w warunkach określonych przez certyfikat IP68. Niestety okazało się, że po wyjęciu z wody:

- ekran smartfona przestał reagować na dotyk

- na ekranie smartona widoczne były zielone linie

- woda pojawiła się wewnątrz obiektywu przedniego i tylnego aparatu

Specjaliści Consumer Reports uznając, że mogą mieć do czynienia z wadliwym egzemplarzem powtórzyli test. Niestety drugi egzemplarz też go nie przeszedł. Po kilku dniach ekrany obu smartfonów wciąż nie działały. Urządzenia do tej pory nie odzyskały pełnej funkcjonalności.

Co na to Samsung?

Samsung twierdzi, że otrzymał "bardzo mało skarg w tej sprawie". Dodatkowo podkreślił, że wszystkie one zostały objęte gwarancją.

Podsumowując, wydaje się, że pewna partia Galaxy S7 Active jest wadliwa. Warto bowiem przypomnieć, że modele Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge taki sam test przeszły bez problemu.