Galaxy S7 Edge "pobity" przez HTC 10

HTC 10 może być piekielnie wydajny. Tak przynajmniej wynika z najnowszego benchmarku, w którym w tyle pozostawił m.in. Galaxy S7 Edge. Niestety są to nieoficjalne dane.

Obecnie jesteśmy już po premierze większości flagowych smartfonów z Androidem czołowych producentów. Czeka nas jednak jeszcze premiera najnowszego flagowca tajwańskiej firmy HTC: modelu HTC 10. Jeżeli czekacie na to urządzenie powinno was zainteresować, że do sieci właśnie trafiły nieoficjalne wyniki jego wydajności zmierzone za pośrednictwem benchmarka AnTuTu 6.

Co z nich wynika?

Smartfon HTC 10 uzyskał 156091 punktów, co jest rekordowym osiągnięciem. Daleko w tyle pozostawił smartfony Galaxy S7 Edge ze Snapdragonem 820 i Galaxy S7 Edge z Exynosem, jak również model Xiaomi Mi 5.

HTC 10 w benchmarku AnTuTu

HTC 10 w benchmarku AnTuTu

Oczywiście do powyższego zdjęcia należy podchodzić z dużą rezerwą. Warto jednak zaznaczyć, że zostało ono wykonane przez anonimową osobę na Tajwanie, gdzie swoją siedzibę ma firma HTC. Jako ciekawostkę dodam jeszcze tylko, że skorzystała ona z aparatu smartfona Samsung Galaxy S7.

HTC 10

Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynika, że HTC 10 zaoferuje:

- 5,15-calowy ekran QHD AMOLED

- układ Snapdragon 820

- 4 GB RAM

- 32 GB pamięci flash (plus microSD)

- aparat fotograficzny UltraPixel 12 MP z OIS

- aparat przedni z OIS

- akumulator o pojemności 3000 mAh

- złącze USB C

W ostatnich dniach nieco zamieszania powstało wokół audio. Pojawiające się w sieci rendery sugerowały bowiem, że HTC 10 nie zaoferuje głośników stereofonicznych. W odpowiedzi na nie firma HTC zamieściła na Twitterze następującą grafikę:

System audio HTC 10 być może zaoferuje głośniki stereo

System audio HTC 10 być może zaoferuje głośniki stereo

O tym, jaka jest prawda przekonamy się już za kilka tygodni. Premiera HTC 10 została zapowiedziana na 12 kwietnia (początek transmisji o godzinie 14:00 naszego czasu).