Galaxy S7 Edge (tak, nie Note 7 ale S7 Edge) wybuchł w kieszeni. Samsung pozwany do sądu

Galaxy S7 Edge wybuchł w kieszeni mężczyzny doprowadzając do jego poważnego poparzenia. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Dzisiaj pojawiły się informacje na temat smartfona Galaxy S7 Edge, który wybuchł w kieszeni spodni Daniela Ramireza wywołując poważne poparzenia 2. i 3. stopnia. Drastyczne zdjęcia tych obrażeń znajdziecie tutaj.

Do zdarzenia doszło już dawno, bo 30 maja. Nie wiadomo, dlaczego dowiedzieliśmy się o nim dopiero dzisiaj. W każdym razie wiemy już jedno: Samsunga czeka batalia sądowa ponieważ poszkodowany mężczyzna złożył przeciwko niemu pozew.

Galaxy Note 7

Ostatnie tygodnie są dla Samsunga bardzo ciężkie. Mowa o problemach z Galaxy Note 7, na którego czekała spora część konsumentów i który doczekał się wielu pozytywnych recenzji. Szybko pojawiły bowiem pierwsze oznaki zbliżającej się wielkimi krokami katastrofy. W sieci zaczęły pojawiać się relacje użytkowników, którzy przekonywali, że ich Galaxy Note 7 wybuchł podczas ładowania. Z czasem koreański producent potwierdził, że występuje poważy problem z akumulatorem i wydał oświadczenie, w którym zaleca użytkownikom najnowszych fabletów, aby przestali z nich korzystać i szybko skorzystali z programy wymiany zgłaszając się do serwisów.

Galaxy Note 7 - przestań używać

Do tej pory Samsung sprzedał 2,5 miliona egzemplarzy Galaxy Note 7. Uruchomiony program wymiany jednak nie przebiega tak sprawnie jak powinien. To czy z niego skorzystasz teraz czy nieco później nie ma obecnie znaczenia. Pamiętaj jednak, aby do tego czasu w żadnym wypadku nie używać niebezpiecznego smatfona.

Galaxy Note 7 zostanie zdalnie wyłączony?

Przy okazji warto też dodać, że właśnie pojawiły się doniesienia sugerujące, że Samsung chcąc zmusić klientów do wymiany Galaxy Note 7 zamierza zdalnie blokować smartfony. Koreański producent poproszony o komentarz w tej sprawie podkreślił, że nic takiego nie powiedział i że oficjalne informacje na ten temat zostaną opublikowane na stronie internetowej. Polski oddział firmy był tutaj znacznie bardziej konkretny, ponieważ jak donosi serwis telepolis.pl, zdecydowanie zaprzeczył, że takie plany istniały.

Ogromna rysa na wizerunku

Opisane problemy Galaxy Note 7 z pewnością odbiją się negatywnie na jego wizerunku Samsunga. Miejmy nadzieję, że wybuch modelu Galaxy S7 Edge był jedynie odosobnionym przypadkiem i nie usłyszymy o kolejnych tego typu zdarzeniach. Jeżeli jednak pojawiłoby się ich więcej będziemy już mogli mówić nie o rysie na wizerunku, ale szramie, która będzie kosztowała koreańską firmę wiele miliardów dolarów.