Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge są bardzo trudne w naprawie

Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge zostały rozebrane na czynniki pierwsze przez redaktorów serwisu iFixit. Wnioski? Samsung produkuje smartfony coraz bardziej skomplikowane w naprawie.

Serwis iFixit zajmuje się rozbieraniem na części urządzeń elektronicznych i publikowaniem foto-poradników pokazujących w jaki sposób naprawić mobilny sprzęt samodzielnie. Jednocześnie przyznaje punkty rozbieranym gadżetom. Maksymalnie mogą ich zdobyć 10 (im więcej, tym łatwiej naprawić urządzenie).

Samsung Galaxy S7

Kilka dni temu "na warsztat" redaktorów iFixit trafił Galaxy S7. Podczas jego rozłożenia na czynniki pierwsze okazało się, że jest to bardzo kłopotliwa czynność, co potwierdzone zostało przyznaniem smartfonowi zaledwie 3 punktów. Wynik ten potwierdza, że Samsung projektuje coraz trudniejsze w naprawie flagowce. Poprzednicy oceniani byli bowiem lepiej:

- Galaxy S6: 4/10

- Galaxy S5: 5/10 (przypomnijmy, że podobnie jak Galaxy S7 jest on wodoszczelny)

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?

- Galaxy S4: 8/10

Samsung Galaxy S7 Edge

iFixit udostępnił też właśnie raport z rozebrania dysponującego zakrzywionym wyświetlaczem modelu Galaxy S7 Edge. Jak można się było spodziewać, jest on podobnie trudny w naprawie jak model Galaxy S7 (3/10).