Galaxy S7 może mieć zły wpływ na premiery innych flagowców

Samsung Galaxy S7 będzie najprawdopodobniej pierwszym smartfonem korzystającym ze Snapdragona 820. Inni producenci będą być może musieli mocno opóźnić premiery swoich flagowców korzystających z tego układu.

Serwis SamMobile twierdzi, że Samsung może mieć do kwietnia 2016 roku wyłączność na korzystanie z układu Smapdragon 820, co oznacza, że to właśnie on wprowadziłby na rynek pierwsze modele w niego wyposażone. Oczywiście chodzi tutaj o kolejnego flagowca, Galaxy S7, który zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami miałby mieć premierę 21 lutego (tuż przed rozpoczęciem targów MWC w Barcelonie) oraz być oferowany w czterech wersjach: Galaxy S7, Galaxy S7 Plus, Galaxy S7 Edge i Galaxy S7 Edge Plus.

Co to oznacza?

Cóż, jeżeli SamMobile ma rację, konsumenci czekający na nowe flagowce nie powinni się zbytnio cieszyć, chyba, że celują właśnie w któryś z wariantów Galaxy S7. Wyłączność na korzystanie z Snapdragona 820 przez Samsunga oznaczałaby bowiem, że premiery high-endowych modeli innych firm mogłyby się znacznie opóźnić.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?

Galaxy S7 a Snapdragon 820

Pisząc o Snapdragonie 820, Samsungu i Galaxy S7 warto na koniec przypomnieć, że:

- Samsung jako pierwszy producent OEM otrzymał do testów Snapdragona 820

- niedawno w sieci pojawiły się wyniki benchmarku przedstawiające rzekomo imponujące osiągi Galaxy S7 z wspomnianym SoC: 2456 punktów w jednordzeniowym i 5423 punktów w wielordzeniowym teście Geekbench

- Samsung testuje ponoć różne warianty chłodzenia za pomocą rurek cieplnych, które miałyby poradzić sobie z dużą ilością ciepła generowanego przez Snapdragona 820 ciepłem

- Galaxy S7 będzie także oferowany w wersji z układem Exynosa 8890