Galaxy S7: to przez niego Apple nie jest już liderem na rynku USA

Galaxy S7 pomógł Samsungowi wrócić na pozycję lidera na rynku Stanów Zjednoczonych.

Od kwietnia 2015 roku na rynku amerykańskim najwięcej sprzedawało się smartfonów Apple. Najnowszy raport firmy analitycznej Counterpoint Research pokazuje, że sytuacja ta w marcu 2016 roku uległa zmianie. W okresie tym bowiem najwięcej smartfonów sprzedał Samsung (28,8%), który powrócił tym samym na pozycję lidera detronizując Apple (23%). Trzecie miejsce (17,1%) przypadło w udziale firmie LG.

Galaxy S7 kluczem do sukcesu

Wg Counterpoint Research kluczem do sukcesu Samsunga był smartfon Galaxy S7, który cieszy się znacznie większą popularnością wśród Amerykanów niż zeszłoroczny Galaxy S6. Co więcej, biorąc pod uwagę, że Apple zamierza zaprezentować nowy model iPhone'a we wrześniu wydaje się, iż w kolejnych miesiącach będziemy świadkami coraz gorszych wyników amerykańskiej firmy.

Apple notuje spadek przychodów

W parze z powyższymi danymi na rynku amerykańskim idą ostatnie dane dotyczące wyników finansowych, które Apple osiągnęło w II kwartale fiskalnym 2016 roku. Dowiedzieliśmy się bowiem, że w tym okresie sprzedało 51,2 miliona iPhone'ów, co oznacza 16-procentowy spadek w porównaniu do analogicznego okresu 2015 roku, kiedy to nabywców znalazło 61 milionów tych gadżetów.

iPhone 7 pomoże?

Jeżeli wspomniany iPhone 7 nie będzie smartfonem w pełni zasługującym na miano "iPhone'a następnej generacji" wydaje się, że wbrew temu co twierdzi Tim Cook, Apple nie będzie mogło ponownie świętować wzrostu sprzedaży, z którym mieliśmy do czynienia w ostatnich latach.