Galaxy S7 vs. Galaxy S6: warto przeprowadzić upgrade?


Galaxy S7 vs. Galaxy S6: fajne dodatki

Galaxy S7 doczekał się funkcji Always On Display (czyli „ekran zawsze włączony”), na co pozwala ekran AMOLED umożliwiający podświetlenie wybranych pikseli. Dzięki temu możliwe jest wyświetlanie na ekranie blokady przez cały czas np. zegarka, co według deklaracji Samsunga powinno mieć znikomy wpływ na czas pracy na baterii.

"Ekran automatycznie się wyłącza, gdy telefon skierowany jest ekranem w dół, schowany w torebce lub kieszeni albo gdy wyczerpuje się bateria." - czytamy dodatkowo na stronie Samsunga.

Samsung Galaxy S7 - funkcja Always On Display

Samsung Galaxy S7 - funkcja Always On Display

Ciekawie prezentuje się też nowy dodatek dla graczy – Game Launcher – który pozwala na zarządzanie zużyciem energii i ograniczenie powiadomień. Ponadto gracz ma możliwość nagrywania przebiegu gry i udostępniania zawartości ekranu innym graczom.

Galaxy S7 vs. Galaxy S6: system

Galaxy S7 korzysta z systemu Android 6.0 Marshmallow i nakładki TouchWiz. Galaxy S6 również otrzymał już najnowszego "robocika".

Galaxy S7 vs. Galaxy S6: cena

Gdy Galaxy S6 trafił na rynek za podstawową wersję wyposażoną w 32 GB pamięci wewnętrznej trzeba było zapłacić 2999 zł. Niestety w przypadku Galaxy S7 bazowa cena została podniesiona do poziomu 3199 zł.

Galaxy S7 vs. Galaxy S6: plusy i minusy

Galaxy S7 - elementy, pod względem których przewyższa model Galaxy S6:

- lepiej wyprofilowana obudowa

- obiektyw, który niewiele wystaje poza obudowę

- wodo- i pyłoszczelność

- większa wydajność (CPU i GPU)

- większa pamięć RAM

- możliwość skorzystania ze slotu kart pamięci microSD (lub drugiej karty SIM)

- pojemniejszy akumulator (dłuższy czas pracy na baterii)

- większe możliwości fotograficzne i to w przypadku obu aparatów

- lepiej zabezpieczony ekran (nowsza wersja szkła Gorilla Glass)

Galaxy S6 - elementy, pod względem których przewyższa model Galaxy S7:

- mniejsza grubość (niech będzie, chociaż dla mnie to akurat nie jest takie istotne)

- mniejsza waga

Podsumowanie

Galaxy S7 to świetne urządzenie, które w porównaniu do poprzednika oferuje solidną dawkę zmian. Samsung potwierdził, że uważnie wsłuchiwał się w opinie użytkowników Galaxy S6. Niestety "siódemka" jest o 200 złotych droższa niż "szóstka" podczas premiery. Jeżeli jednak miałbym na tyle zasobny portfel, że nie musiałbym się przejmować wydaniem 3-4 tys. złotych, zdecydowałbym się bez wahania na zakup najnowszego flagowca Samsunga. I to jak najszybciej, ponieważ w przedsprzedaży koreański producent dorzuca za darmo gogle Gear VR.