Galaxy S7 vs. Galaxy S6: warto przeprowadzić upgrade?

Galaxy S7 to najnowszy flagowy smartfon Samsunga. Postanowiliśmy sprawdzić jak wypada na tle poprzednika, modelu Galaxy S6.


21 lutego byliśmy świadkami premiery nowego flagowego smartfona Samsunga - modelu Galaxy S7 (wraz z nim zaprezentowany został również "zakrzywiony" model Galaxy S7 Edge). Osoby posiadające poprzednika - Galaxy S6 - z pewnością zastanawiają się, czy warto przeprowadzić upgrade. Aby ułatwić im podjęcie decyzji postanowiliśmy porównać oba te urządzenia.

Galaxy S7 vs. Galaxy S6: wygląd

Wraz z premierą smartfona Galaxy S6 Samsung spełnił oczekiwania tej części konsumentów, która od dawna dopominała się zastąpienia plastikowej obudowy obudową klasy "premium". Koreański producent zdecydował się na skorzystanie z aluminium i szkła, z którego to połączenia nie zrezygnował w przypadku modelu Galaxy S7. Skusił się jednak na lekkie zaokrąglenie krawędzi ekranu, dzięki czemu mamy płynne przejście pomiędzy nim a otaczającą go ramką. Zaokrąglenie krawędzi obudowy powoduje natomiast, że smartfon lepiej trzyma się w dłoni.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

W przypadku modelu Galaxy S6 część użytkowników narzekała na wystający mocno obiektyw głównego aparatu. Samsung postanowił zareagować na te uwagi i wyposażył Galaxy S7 w obiektyw, który co prawda wciąż wystaje, ale tylko na 0,46 mm (tak w zasadzie to jest to jedyny element, który odróżnia oba urządzenia na pierwszy rzut oka). Warto jednak zauważyć, że zmianie tej towarzyszyło zwiększenie grubości o ponad milimetr.

Galaxy S7 vs. Galaxy S6: warto przeprowadzić upgrade?

Galaxy S7

Wymiary i waga

Galaxy S6: 143,4 x 70,5 x 6,8 mm, 138 g

Galaxy S7: 142.4 x 69.6 x 7,9 mm, 152 g

Jak widać Galaxy S7 jest nie tylko grubszy, ale też cięższy, co związane jest prawdopodobnie z zastosowaniem pojemniejszego akumulatora (o tym później).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: