Galaxy S7: wiemy czy będzie wersja dla aktywnych

Galaxy S7 nie boi się pyłu oraz bez problemu można go zanurzyć w wodzie. Nie przeszkadza to jednak Samsungowi we wprowadzeniu do oferty wersji Galaxy S7 Active.

W ostatnim tygodniu pojawiło się sporo niepotwierdzonych doniesień na temat Galaxy S7 w wersji przeznaczonej dla aktywnych użytkowników, czyli Galaxy S7 Active (wg "sieciowego donosiciela" @evleaks nosi ona kodowe oznaczenie Poseidon). Dzisiaj mamy już pewność, że urządzenie to istnieje. Jego nazwa została bowiem wymieniona na liście zmian wprowadzonych prze nową wersję aplikacji Samsung Level.

Galaxy S7 Active: czego możemy oczekiwać?

W odróżnieniu od Galaxy S6, Galaxy S7 dysponuje pyło- i wodoszczelną obudową, więc sens wprowadzenia na rynek wersji Galaxy S7 Active jest mniejszy niż Galaxy S6 Active. Samsung będzie się jednak prawdopodobnie starał przekonać potencjalnych klientów spełnieniem przez konstrukcję nowego urządzenia bardzo rygorystycznych wymagań stawianych przez certyfikat MIL-STD-810G Ministerstwa Obrony USA (United States Department of Defense). Można też założyć, że koreański producent zdecyduje się na zastosowanie bardziej pojemnego akumulatora, który znacząco wydłuży czas pracy na baterii oraz zmiany w designie.

Zobacz również:

  • Jeden z najciekawszych średniopółkowców Samsunga nie otrzyma kolejnej dużej aktualizacji systemu
  • Kupujesz smartwatch w NeoNet? Oto pięć najważniejszych funkcji, na które musisz zwrócić uwagę