Galaxy S7: wszystko czego możemy się spodziewać po następcy Galaxy S6

Galaxy S7 to kolejny flagowy smartfon firmy Samsung, na który czeka z niecierpliwością wielu konsumentów. Czego możemy po nim oczekiwać? Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu informacje (mniej i bardziej prawdopodobne), które dotychczas pojawiły się na ten temat.

Spis treści

Aktualizacja (22.02.2016 r.) W końcu doczekaliśmy się premiery najnowszych flagowców Samsunga. Urządzenia - Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge - dostępne są w dwóch wersjach: 32 GB i 64 GB. Co ważne, osoby, które potrzebują większej przestrzeni na pliki mogą skorzystać z karty microSD o maksymalnej pojemności 200 GB.

Galaxy S7: wszystko czego możemy się spodziewać po następcy Galaxy S6

Samsung Galaxy S7 Edge

Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge są wodoszczelne. Aby skorzystać z tej ich przydatnej funkcji nie trzeba zabezpieczać żadną klapką portu USB. Urządzenia trafią na rynek w połowie marca. Za wersję 32 GB trzeba zapłacić 3199 zł (Galaxy S7) i 3599 zł (Galaxy S7 Edge).

Więcej informacji na temat nowych flagowców Samsunga znajdziecie w artykule "Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge oficjalnie zaprezentowane".

Zobacz również:

  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?
  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]
  • Zobacz najlepsze promocje na iPhone! [Aktualizacja 04.12.2021]

Aktualizacja (16.02.2016 r.)

Prasowe zdjęcia

Niezawodny "sieciowy donosiciel" Evan Blass udostępnił na Twitterze wyglądające na prawdziwe prasowe zdjęcia smartfonów Galaxy S7 i Galaxy S7. W porównaniu do wcześniejszych tego typu materiałów możemy cieszyć się z naprawdę dobrej jakości.

Galaxy S7: wszystko czego możemy się spodziewać po następcy Galaxy S6

Galaxy S7 Edge

Galaxy S7: wszystko czego możemy się spodziewać po następcy Galaxy S6

Galaxy S7

Potwierdzona wodoszczelność

Serwis Phone Probe udostępnił właśnie zdjęcie potwierdzające, że Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge będą wodoszczelne (standard IP68):

Galaxy S7: wszystko czego możemy się spodziewać po następcy Galaxy S6

Galaxy S7 będzie wodoszczelny

Galaxy S7, Galaxy S7 Edge - ceny

Dzięki najnowszym doniesieniom jednego z holenderskich serwisów dowiadujemy się też, że Galaxy S7 będzie kosztował ok. 700 euro, natomiast Galaxy S7 Edge 800 euro. Ceny te dotyczą wersji 32 GB. W przypadku wersji 64 GB mają być o 80 euro wyższe

Aktualizacja (28.01.16 r.)

Koncepcyjny film

W serwisie YouTube pojawił się interesujący koncepcyjny film, którego autor przedstawia swoją wizję tego, jak będą wyglądały smartfony Samsung Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge:

Dowiadujemy się też, jak będzie ponoć wyglądała ich specyfikacja:

- ekrany 5,2 i 5,5 cala Super AMOLED Quad HD (2560 x 1440 pikseli)

- układy Snapdragon 820/Exynoss 8890

- 4 GB RAM

- 32/64/128 GB

- aparat 12 MP (BRITECELL)

- 8 MP (ISOCELL)

- akumulator 2750 mAh

Hybrydowy dual-SIM

Dane te warto uzupełnić niedawnymi koreańskimi doniesieniami, z których wynikało, że Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge zostaną wyposażone w hybrydowy system dual-SIM. Oznacza to, że użytkownik urządzenia będzie mógł korzystać z dwóch wariantów: dwóch kart SIM lub karta SIM+microSD.

USB Type-C

Serwis Slashgear opublikował diagram prezentujący specyfikację Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Potwierdza on, że smartfony zaoferują nowe złącze USB typu C.

Aktualizacja (06.01.2016 r.) Ewan Blass (@evleaks) znany z wielu trafnych przedpremierowych "przecieków" na temat smartfonów podzielił się sporą dawką informacji na temat Galaxy S7. Wynika z nich, że:

- Galaxy S7 (we wszystkich wariantach) oferować ma możliwość rozbudowy wewnętrznej pamięci za pośrednictwem karty microSD

- Galaxy S7 posiadać ma obudowę, która zapewni mu wodoszczelność (certyfikat IP67: do 30 minut zanurzenia w wodzie na głębokości do 1 metra)

- ekran Galaxy S7 ma być cały czas aktywny (zużycie energii: do 1% na godzinę) poprzez wsparcie funkcji funkcji AOD (always-on display) oferującej cały czas dostęp do niektórych informacji

- Galaxy S7 zaoferuje akumulator 3000 mAh (2550 mAh w Galaxy S6), natomiast Galaxy S7 edge akumulator 3600 mAh

- aparat 12 MP (niższa rozdzielczość od Galaxy S6), któremu jednak towarzyszyła będzie jaśniejsza przysłona f/1,7

- obiektyw nie będzie wystawał poza obudowę

Jeżeli informacje te się potwierdzą, oznaczało to będzie, że Samsung odrobił prace domową i wprowadzi oczekiwane przez konsumentów zmiany. Galaxy S7 zapowiada się więc świetnie!

Aktualizacja (29.12.2015 r.) W ostatnich dniach pojawiło się sporo spekulacji na temat Galaxy S7. Najwidoczniej do jego premiery naprawdę pozostało zaledwie kilka tygodni...

1. Nowy rodzaj zabezpieczenia

Serwis Android.com.pl twierdzi, że Galaxy S7 zostanie wyposażony w skaner tęczówki oka, czyli rozwiązanie, które obecnie jest rzadko stosowane. Niestety nowa funkcja spowodować ma, że nowy flagowiec Samsunga będzie w momencie premiery droższy od Galaxy S6.

2. Dwa warianty

Agencja Reuters twierdzi, że wbrew wcześniejszym spekulacjom Galaxy S7 dostępny będzie w dwóch, a nie czterech wariantach:

- Galaxy S7 z z płaskim ekranem o przekątnej 5,2 cala

- Galaxy S7 Edge z wygiętym ekranem o przekątnej 5,5 cala

Początkowa produkcja ma się zamknąć w ok. 5 milionach egzemplarzy. Obowiązywać ma następujący podział: 3,3 mln modeli Galaxy S7 i

ok. 1,6 mln modeli Galaxy S7 Edge.

3. Wymiary

Serwis Android Authority zaprezentował schemat, na którym pokazane są wymiary modeli Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge:

Galaxy S7: wszystko czego możemy się spodziewać po następcy Galaxy S6

Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge - wymiary

Dodatkowo zaprezentował specyfikację obu wariantów urządzenia:

Galaxy S7: wszystko czego możemy się spodziewać po następcy Galaxy S6

Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge - specyfikacja

Znaleźć w niej można jedną szczególnie interesującą informację: model Galaxy S7 pozwalać ma na rozbudowę wewnętrznej pamięci za pomocą karty microSD. Jego "zaokrąglony" towarzysz, podobnie jak Galaxy S6, nie będzie oferował takiej funkcji.

Aktualizacja (14.12.15 r.) Kilka dni temu pojawiły się doniesienia mówiące, że Galaxy S7 będzie dostępny w czterech wersjach: Galaxy S7, Galaxy S7 plus, Galaxy S7 edge i Galaxy S7 edge Plus. Dzisiaj otrzymaliśmy kolejną dawkę niepotwierdzonych informacji na temat nowego flagowca Samsunga.

1. Zdjęcia

W serwisie weibo.com pojawiły się zdjęcia (znajdziecie je tutaj) mające rzekomo przedstawiać obudowę Galaxy S7. Potwierdzają one, że smartfon nie będzie się różnił zbytnio od Galaxy S6. Samsung nie zamierza więc tracić pieniędzy na zmianę designu skupiając się na innych jego zdaniem znacznie istotniejszych elementach (wyświetlacz, SoC, aparat...). Warto też zauważyć, że na jednym ze zdjęć pojawia się czerwona strzałka zwracająca uwagę na szczelinę, czyli być może port USB Type-C. Jego istnieniu zaprzeczały wcześniejsze rendery.

2. Naciskowy wyświetlacz

Wg WSJ Galaxy S7 otrzyma wyświetlacz, który będzie pozwalał na uruchamianie różnych funkcji w zależności przyłożonego nacisku. Będzie to więc rozwiązanie podobne do tego, które stosują już firmy Huawei (ona pierwsza je wprowadziła) i Apple. Dodatkowo serwis przekonuje, że flagowiec otrzyma jednak port USB Type-C.

Aktualizacja (06.12.2015 r.) Zgodnie z najnowszymi spekulacjami Galaxy S7 korzystać ma z wydajnego systemu chłodzenia zbudowanego w oparciu o rurki cieplne.

Aktualizacja (13.11.2015 r.) W ostatnich dniach pojawiło się kilka nowych doniesień na temat Galaxy S7.

1. Pierwsze dotyczą układu SoC. Wynika z nich, że Samsung zamierza równo podzielić Galaxy S7: połowa wyprodukowanych egzemplarzy korzystać ma z układu Qualcomm Snapdragon 820, pozostałe z Exynosa 8890. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że koreański producent zamierza zdecydowanie postawić na drugi z tych chipów wykorzystując Snapdragona jedynie na rynkach USA i Chin. Skąd ta zmiana decyzji? Podobno Samsung ma problemy z zapewnieniem odpowiedniej wydajności produkcji Exynosa.

2. Drugie dotyczą daty premiery Galaxy S7. Serwis SamMobile poinformował, że Samsung rozpoczął już testy jego firmware. W przypadku Galaxy S6 testy takie rozpoczęły się miesiąc później. To zaś sugeruje, że kolejny flagowiec koreańskiej firmy będzie miał premierę znacznie szybciej niż poprzednik. Czy jednak możemy mówić tutaj o styczniu 2016 roku? Raczej nie. Z najnowszych niepotwierdzonych doniesień wynika bowiem, że konferencja Unpacked 2016 będzie miała miejsce tuż przed targami MWC w Barcelonie, czyli 21 lutego.

____________________

Aktualizacja (06.11.15 r.) Najnowsze doniesienia "koreańskich źródeł" z pewnością ucieszą osoby zainteresowane zakupem kolejnego flagowca Samsunga, modelu Galaxy S7. Wynika z nich bowiem, że urządzenie to będzie tańsze od poprzednika o 10%. Jeżeli faktycznie koreański producent zdecydowałby się na taki krok oznaczałoby to, że za Galaxy S7 płacilibyśmy w Polsce około 2700 złotych (jego poprzednik, Galaxy S6, został wyceniony na 2999 zł). W przypadku wersji Edge "oszczędności" mogłyby sięgnąć 360 zł.

Dlaczego Samsung jest taki dobry? Cóż, dobroci nie ma co tutaj mieszać. Koreański producent musi bowiem reagować na działania konkurencji, która wyrosła mu w Chinach. Tamtejsi czołowi producenci są już bowiem w stanie zaoferować smartfony ze świetną specyfikacją, która idzie w parze z atrakcyjną ceną.

Podsumowując, Samsung to nie Apple. W kwestii ceny musi iść na pewne ustępstwa.

_________________________

Aktualizacja (04.11.2015 r.) W Sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone doniesienia na temat aparatu, którym dysponować będzie smartfon Galaxy S7.

1. Wg Weibo Galaxy S7 korzystać ma z najnowszego sensora firmy Sony, IMX300 Exmor RS. Pozwala on na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 23 milionów pikseli i znaleźć go można w najnowszym flagowcu japońskiej firmy, Xperii Z5.

Wspomniany sensor przeznaczony jest obecnie jedynie dla linii smartfonów Xperia. Samsung podobno ostro zabiega o to, aby firma Sony zdecydowała się na jego dostawy dla Galaxy S7. W sumie nie ma się co dziwić biorąc pod uwagę fakt, że specjaliści z DxOMark przyznali aparatowi Xperii Z5 rekordową liczbę punktów - 87 (ważny udział w uzyskaniu tego wyniku miał sensor IMX300 Exmor RS). Dla porównania, drugie miejsce zajął Galaxy S6 (86 punktów).

2. Serwis GizmoGadget ma inne zdanie. Wg niego Galaxy S7 zostanie bowiem wyposażony w aparat, który będzie pozwalał na wykonywanie zdjęć w znacznie niższej rozdzielczości: 12 milionów pikseli. W zamian jednak korzystać ma z dużego sensora o wymiarze 1/2 cala. To zaś oznacza, że wpadające przez obiektyw światło będzie zbierane przez duże piksele, co powinno przełożyć się na lepszej jakości zdjęcia (mniejsze szumy), szczególnie w słabszych warunkach oświetleniowych.

____________________

Aktualizacja (13.10.15 r.) Firma Synaptics zaprezentowała niedawno technologię o nazwie ClearForce, która zaimplementowana w smartfonie oferuje możliwość wywoływania określonych funkcji poprzez wywieranie na wyświetlacz różnej siły nacisku. Wspomniane funkcje to: zmiana prędkości przewijania, zoomowanie i wykonywanie zdjęć bez odrywania palca od ekranu, podgląd i wybór funkcji, nowe tryby sterowania w grach, odblokowywanie urządzenia, rozwijanie menu kontekstowego, zmiana grubości linii podczas szkicowania, edycja zdjęć, wybieranie wielkich liter i symboli w klawiaturze.

"Chińskie źródła" donoszą, że z technologii tej korzystać ma Galaxy S7. Biorąc pod uwagę, że iPhone 6s i iPhone 6s Plus jako pierwsze w ofercie Apple oferują podobne rozwiązanie, wydaje się to bardzo prawdopodobne. Samsung nie może bowiem pozwolić, aby jego najgroźniejszy konkurent za daleko mu "uciekł".

____________________

Aktualizacja (9.10.15 r.) najnowsze niepotwierdzone doniesienia sugerują, że Galaxy S7 będzie oferowany z trzema różnymi procesorami. Do wspomnianego Snapdragona 820 i Exynosa 8890 dołaczyć ma układ Exynos 7422. Pierwsze informacje o tym chipie pojawiły się przed premierą Galaxy Note 5. Jak wiemy, ostatecznie Samsung sięgnął jednak po Exynosa 7420.

Dostępność:

- Snapdragon 820: Stany Zjednoczone, Chiny

- Exynos 8890: Kora Południowa, Japonia i Europa

- Exynos 7422: Indie

___________________________________

Jeżeli jesteś zainteresowany tym, co może ze sobą przynieść następca Galaxy S6, model Galaxy S7, zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym postarałem się zebrać wszystkie informacje, jakie do tej pory pojawiły się na jego temat dodając do nich swoje przewidywania. Materiał ten będę systematycznie uzupełniał kolejnymi doniesieniami, których z pewnością, im bliżej premiery Galaxy S7, będzie coraz więcej.

Samsung Galaxy S7: data premiery

Zazwyczaj przewidzenie, kiedy poznamy następnego flagowca z rodziny Galaxy S Samsunga jest bardzo proste. Koreański producent stara się bowiem co roku planować premierowy pokaz w okolicach targów MWC w Barcelonie, które odbywają się w marcu. W przypadku Galaxy S7 powinniśmy więc poczekać do targów MWC 2016 i konferencji Unpacked.

Ta ustalona od lat strategia nie przeszkodziła jednak spekulacjom sugerującym, że Samsung pracuje już ostro nad Galaxy S7 i zamierza przyspieszyć jego premierę prezentując go jeszcze w 2015 roku. Pojawiły się one w czerwcu na łamach koreańskiego serwisu Newsis. Nieco później koreańska firma wydała jednak oświadczenie, w którym zapowiedziała, że "nie zamierza zmieniać tradycyjnych okresów premier swoich produktów".

Pomimo tej deklaracji kolejny koreański serwis, tym razem m.etoday.co.kr, opublikował artykuł przekonujący o szybszej premierze Galaxy S7 (smartfon rozwijany ma być pod kodową nazwą Project Lucky) związanej z mniejszą niż zakładano popularnością Galaxy S6. Miałaby ona jednak mieć miejsce nie pod koniec 2015 roku jak sugerowały poprzednie spekulacje, ale w styczniu podczas targów CES 2016. Sprzedaż "siódemki" miałaby rozpocząć się w lutym.

Podsumowując, mamy tutaj szereg sprzecznych doniesień i jedno oficjalne oświadczenie. Komu wierzyć? Ja stawiam na premierę w lutym 2016 roku.

Samsung Galaxy S7: cena

Smartfon Galaxy S6 o pojemności 32 GB został wyceniony na 2999 zł, wersja 64 GB na 3399 zł, natomiast najpojemniejszy model wyposażony w 128 GB pamięci na 3799 zł. Wydaje się zasadne oczekiwanie, że zbliżone ceny będą obowiązywały w przypadku Galaxy S7.

Samsung Galaxy S7: design i konstrukcja

Samsung wprowadzając na rynek smartfon Galaxy S6 zdecydował się na dawno oczekiwany przez część konsumentów krok, czyli zastosowanie obudowy wykonanej z metalu. Serwis inews24.com przekonuje jednak, że koreańska firma projektując Galaxy S7 testuje obudowę bazującą na stopie magnezu. Miałaby ona pozytywnie wpłynąć na wagę smartfona (zmniejszyć ją) oraz zapewniać lepsze odprowadzanie ciepła.

Z kolei koreański serwis Kbench doniósł niedawno, że Samsung złożył wniosek patentowy na nowy rodzaj szkła ochronnego o nazwie Turtle Glass, które miałoby konkurować ze szkłem Gorilla Glass. Oczywiście cel tej zmiany to zapewnienie większej ochrony dla wyświetlacza zastosowanego w Galaxy S7

Wiele źródeł twierdzi, że Samsung zamierza pozostać przy rozwiązaniu znanym z Galaxy S6 Edge i w standardzie oferować Galaxy S7 wyposażony w zakrzywiony ekran zachodzący na dwie dłuższe krawędzie obudowy. Doniesienia te związane są z deklaracją Samsunga, w której zapowiadał znacznie zwiększoną produkcję elastycznych wyświetlaczy mającą zapewnić odpowiednie dostawy dla Galaxy S7.

Aby jeszcze bardziej zagmatwać sprawę należy wspomnieć o spekulacjach mówiących o wersjach różniących się wielkością ekranu. Napiszę o nich w następnej sekcji poświęconej wyświetlaczowi.

Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się, że na rynek trafią dwie wersje Galaxy S7: pierwsza "zwykła", natomiast druga "zakrzywiona". Z czasem dołączą do nich wersje "powiększone": Galaxy S7 Plus i Galaxy S7 Edge+.

Galaxy S7 miałby dysponować też symetrycznym złączem USB Type C. Mam nadzieję, że Samsung zdecyduje się na przywrócenie jednego z najbardziej brakujących rozwiązań, z których zrezygnował przy projektowaniu Galaxy S6. Mam tutaj na myśli slot kart pamięci microSD. Brak wodoszczelności oraz wymiennego samodzielnie akumulatora (bez utraty gwarancji) jestem w stanie zaakceptować.

Aktualizacja: 09 października 2015 08:22

Dodałem informację o kolejnym wariancie SoC.