Galaxy S7 z chłodzeniem korzystającym z rurek cieplnych

Galaxy S7 będzie być może korzystał z wydajnego systemu chłodzenia opartego na rurkach cieplnych.

Smartfon Galaxy S7 będzie najprawdopodobniej korzystał z układów Exynos 8890 i Qualcomm Snapdragon 820. Niestety w przypadku drugiego z nich pod koniec października pojawiły się niepokojące doniesienia mówiące o problemach z przegrzewaniem. Oczywiście firma Qualcomm zdecydowanie im zaprzeczyła deklarując, że jej najnowszy układ gwarantuje odpowiednie parametry pracy.

Czy można wierzyć firmie Qualcomm?

Należy do jej zapewnień podchodzić z bardzo dużą rezerwą. Warto bowiem pamiętać o problemach z układem Snapdragon 810, które doprowadziły do drastycznych działań niektórych producentów smartfonów polegających na obniżaniu taktowania, lub nawet wyłączaniu niektórych rdzeni.

Zobacz również:

  • Zobacz najlepsze promocje na iPhone! [Aktualizacja 04.12.2021]
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?

O tym, że Snapdragon 820 faktycznie może się potężnie grzać świadczą też najnowsze spekulacje mówiące o tym, że Samsung testuje obecnie różne warianty chłodzenia dla Galaxy S7 wyposażonego w ten układ. Jego odpowiednio wysoką wydajność zapewniać ma wykorzystanie rurek cieplnych (heat pipe).

Na koniec warto dodać, że Samsung nie byłby pierwszym producentem smartfonów, który sięgnąłby po takie rozwiązanie. Można je bowiem spotkać np. w następujących modelach: Sony Xperia Z5 Premium, Xiaomi Mi Note Pro, OnePlus 2 i Lumia 950/950 XL.