Galaxy S7: zobacz pierwsze próbki zdjęć

Jedna z najważniejszych zmian w smartfonach Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge dotyczy aparatu. Zobaczcie, jak radzi sobie obecnie ten element.

Jesteśmy już po premierze smartfonów Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Urządzenia oferują szereg zmian, m.in. nowy moduł aparatu. Cechuje go mniejsza niż w przypadku Galaxy S6 liczba pikseli (12 milionów), lecz w zamian za to są one większe (ich szerokość to 1,4 mikrometra). Jeżeli do tego dołożymy jaśniejszy obiektyw (F1.7) oraz optyczną stabilizację obrazu powinniśmy oczekiwać zdjęć o znacznie lepszej jakości, szczególnie w słabszych warunkach oświetleniowych.

Czy tak faktycznie jest?

Przeszukując internet można znaleźć wpisy osób uczestniczących w premierze Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, które twierdzą, że tak. Ich zdaniem zdjęcia wykonywane przez nowe gadżety mają ładniejsze kolory oraz mniejsze szumy. Obecnie możemy już też zobaczyć pierwsze próbki ich możliwości fotograficznych przy różnych ustawieniach (również w przypadku selfie, które wykonać można za pomocą aparatu 5 MP dysponującego tak samo jasnym obiektywem). Znajdziecie je w serwisie GSM Arena.

Na koniec warto przypomnieć, że najnowsze flagowce Samsunga trafią do sprzedaży w połowie marca w cenie 3199 zł (Galaxy S7 32 GB) i 3599 zł (Galaxy S7 Edge 32 GB).