Galaxy S8 będzie szybszy od LG G6

Smartfon LG G6 może korzystać, podobnie jak HTC U Ultra, z zeszłorocznego układu Snapdragon 821. Związane jest to ponoć z ograniczonymi dostawami układu Snapdragon 835, którego produkcja w pierwszej kolejności zaspokoić ma potrzeby Samsunga (Galaxy S8).


LG G6 ze Snapdragonem 821?

26 lutego premierę będzie miał smartfon LG G6. Forbes twierdzi, że smartfon ten niestety nie będzie zasilany układem Qualcomm Snapdragon 835, lecz prawdopodobnie Snapdragonem 821.

Odpowiada za to Galaxy S8

Według Forbes stanie się tak dlatego, że układ Snapdragon 835, który powstał na bazie współpracy Qualcomma i Samsunga, nie będzie dostępny w odpowiednio dużych ilościach przed kwietniem, kiedy to powinien trafić na rynek Galaxy S8. Firma LG chcąc skorzystać z nowego procesora musiałaby przesunąć znaczącą premierę rynkową nowego flagowca, która planowana jest na marzec.

Co z pozostałymi flagowcami?

Jeżeli doniesienia te są prawdziwe problemy z dostępem do Snapdragonów 835 powinny także wpłynąć na konkurencję, która być może zostanie zmuszona do przesunięcia premiery rynkowej swoich flagowców, lub udostępnienia początkowo niewielkich ich partii. Poniżej dostępne obecnie informacje na temat wspomnianych flagowców:

- firma HTC pogodziła się z niedostępnością Snapdragona 835 i już 12 stycznia zaprezentowała model HTC U Ultra korzystający ze Snapdragona 821

- w benchmarku GFXBench pojawiły się dane smartfona Nokia, który korzysta ze Snapdragona 835

- w benchmarku Geekbench zagościł korzystający z tego samego układu Lenovo Moto Z (2017)