Galaxy S8 droższy w produkcji od Galaxy S7

Samsung za produkcję Galaxy S8 płaci więcej niż za produkcję Galaxy S7. Konsumenci muszą więcej zapłacić, ale otrzymują też w zamian kilka nowych przydatnych rozwiązań.


Galaxy S8 - BOM niższy od Galaxy S7

Jak to zawsze bywa w przypadku najważniejszych smartfonów na rynku doczekaliśmy się kolejnego oszacowania kosztów Bill Of Materials (BOM). Tym razem najnowszy raport firmy IHS skupił się na Galaxy S8. Wynika z niego, że produkcja nowego flagowca więcej kosztuje od poprzednika, modelu Galaxy S7.

Czy różnica jest duża?

Szacunkowy koszt Bill Of Materials (BOM) odnoszący się do całkowitego wykazu wszystkich elementów potrzebnych do wytworzenia Galaxy S8 (plus montaż 5,9 USD) ustalony został na poziomie 307,50 USD. W porównaniu do Galaxy S7 wzrósł on o 43,34 USD, natomiast w odniesieniu do Galaxy S7 Edge o 36,29 USD.

Co ile kosztowało?

Niestety w raporcie IHS znajdziemy jedynie następujące kwoty:

- NAND flash + DRAM: 41,50 USD

- akumulator 3000 mAh: 4,50 USD

Galaxy S8 vs. Galaxy S7 w rynkowym porównaniu

Na koniec warto przypomnieć, że amerykańska cena Galaxy S7 została ustalona na poziomie 670 USD, natomiast Galaxy S8 na poziomie 720 USD. Za wyższą cenę użytkownik otrzymuje m.in. zaokrąglony ekran, funkcję 3D Touch, USB Typu C i nowe funkcje (np. możliwość zmienienia smartfona w desktop dzięki stacji DeX).