Galaxy S8: garść nowych oficjalnych informacji

Galaxy S8 zaoferuje zmiany w designie. Będzie także bardziej "inteligentny" i zapewni lepsze możliwości fotograficzne.

Lee Kyeong-tae, wiceprezes mobilnego działu Samsunga, podzielił się kilkoma istotnymi informacjami na temat kolejnego flagowego smartfona - Galaxy S8. Wynika z nich, że urządzenie to będzie cechowało się bardziej "zgrabnym designem", ulepszonym aparatem oraz usprawnieniami w zakresie sztucznej inteligencji. Ostatni z tych elementów być może związany jest z przejęciem przez Samsunga startupu Viv Labs, którego założyciel był twórcą wirtualnego asystenta Siri oferującego swe usługi użytkownikom mobilnej platformy Apple.

Galaxy S8 - prace opóźnione

Przy tej okazji warto przypomnieć, że:

1. Zgodnie z niepotwierdzonymi informacjami w związku z czynnościami mającymi wyjaśnić przyczynę zapalania się smartfonów Galaxy Note 7 prace nad Galaxy S8 mają się przesunąć o dwa tygodnie

2. Właściciele Galaxy Note 7 mogą go wymienić na Galaxy S7 lub Galaxy S7 Edge. W Korei dodatkowo mogą później liczyć na kolejną opcję wymiany na Galaxy S8 oddając Samsungowi poprzedni smartfon i płacąc za nowy 50% ceny. Niestety obecnie nie mamy jeszcze żadnych informacji na temat rozszerzenia tego programu na inne kraje. Nie wyobrażam sobie jednak, aby tak się nie stało.

Galaxy S8 - kiedy premiera?

Przy założeniu, że Samsungowi uda się nadrobić stracony czas Galaxy S8 powinien mieć premierę przed Mobile World Congress 2017 (oczekuje się, że konferencja Samsung Unpacked odbędzie się dokładnie 26 lutego).