Galaxy S8 i Galaxy S8+: wiemy już wszystko!

Samsung zaprezentował smartfony Galaxy S8 i Galaxy S8+. Urządzenia wyglądają świetnie, lecz niestety przy ich zakupie trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem,.


Galaxy S8 i Galaxy S8+

Właśnie doczekaliśmy się premiery najbardziej oczekiwanych w tym roku smartfonów z Androidem na pokładzie. Mowa o modelach Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 wyposażony został w zaokrąglony wzdłuż dłuższych krawędzi 5,8-calowy ekran Infinity. Przedni panel pozbawiony został fizycznych przycisków oraz ostrych kątów i wygląda jakby w całości pokrywała go gładka powierzchnia. Konstrukcję dopełnia w pełni wodoszczelna obudowa.

Galaxy S8 i Galaxy S8+: wiemy już wszystko!

Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 - aparaty

Przedni aparat cechuje rozdzielczość 8 MP i ogniskowa F1.7 z inteligentnym autofokusem, natomiast tylny charakteryzuje matryca 12 MP F1.7 Dual Pixel oraz optyczna stabilizacja obrazu. Oba zapewniać mają wysokiej jakości zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu.

Samsung Galaxy S8 - wydajność

O zapewnienie odpowiednio wysokiej wydajności dba wykonany w 10-nanometrowym procesie produkcyjnym, 64-bitowy 8-rdzeniowy procesor, którym w zależności od rynku będzie Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 lub Exynos 8895. Dopełnia go 4 GB pamięci RAM.

Galaxy S8 - najważniejsze funkcje z linii Galaxy

W informacji prasowej czytamy, że są to: wodoodporność i pyłoszczelność w klasie IP68, obsługa kart MicroSD do 256 GB, Always On Display (na którym można sprawdzić godzinę lub ważne notatki, bez konieczności aktywacji całego urządzenia) i szybkie ładowanie, także bezprzewodowe.

Samsung Galaxy S8- gadżety

Z Galaxy S8 współpracują nowe Gear VR, nowa kamera Gear 360 (nagrywa sekwencje wideo w jakości 4K i w technologii sferycznej (360 stopni), a także wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 15 MP) i DeX, czyli rozwiązanie, które pozwoli użytkownikom w prosty sposób wyświetlać i edytować dane z telefonu na zewnętrznym ekranie.

Samsung Galaxy S8+

Model Galaxy S8+ różni się od S8 zastosowaniem większego ekranu o przekątnej wynoszącej 6,2 cala oraz pojemniejszego akumulatora.

Galaxy S8 i Galaxy S8+ - specyfikacja

Specyfikacja nowych smartfonów przedstawia się następująco:

Galaxy S8 i Galaxy S8+: wiemy już wszystko!

Specyfikacja Galaxy S8 i Galaxy S8+

Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+- dostępność i ceny

Sprzedaż Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ w Europie rozpocznie się 28 kwietnia. Ich ceny dostrzeżono już w ofercie operatorów Plus oraz T-Mobile. Mniejszy model kosztuje 3499 złotych, natomiast większy 3949 złotych.

Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ zamówimy w sklepie: Komputronik.pl, Euro.com.pl, MediaMarkt.pl lub Morele.net

Więcej informacji: Samsung