Galaxy S8: nowe doniesienia ważne dla wielbicieli muzyki

Samsung zamierza ponoć pójść w kierunku wytyczonym przez Apple i pozbawić Galaxy S8 gniazda słuchawkowego.


Galaxy S8 z dobrym dźwiękiem

Zgodnie z najnowszymi spekulacjami serwisu Fonearena smartfon Galaxy S8 może być wyposażony w głośniki stereo sygnowane marką Harman. W sumie jest to bardzo prawdopodobne: Samsung przejął niedawno firmę Harman za 8 miliardów dolarów.

Galaxy S8 pójdzie w ślady iPhone'a?

Kolejne spekulacje związane z dźwiękiem pochodzą z serwisu PhoneArena, który twierdzi, że Galaxy S8, podobnie jak iPhone 7, pozbawiony zostanie gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Dźwięk miałby być przesyłany za pomocą złącza USB Type-C.

Galaxy S8 tylko dla wielbicieli fabletów

Wracając do spekulacji Fonearena, Galaxy S8 miałby być oferowany w dwóch wersjach: z 6,2-calowym prostym ekranem i 5,7-calowym zakrzywionym wzdłuż dwóch dłuższych boków ekranem. Oznaczenia tych modeli: Samsung SM-G950 i SM-G955.

Galaxy S8 z dwoma wariantami SoC

Każda z wersji Galaxy S8 miałaby też ponoć korzystać z dwóch wersji wykonanych w 10-nanometrowym procesie technologicznym SoC: Qualcomm Snapdragon 835 i Exynos 8895.

Galaxy S8 z potężnym zapleczem RAM

Galaxy S8 będzie podobno oferował aż 8 GB pamięci RAM. Nad wszystkim będzie natomiast czuwał - i akurat tego możemy być pewni - system Android Nougat.

Galaxy S8 - kiedy premiera?

Najprawdopodobniej pod koniec lutego 2017 roku przy okazji targów Mobile World Congress 2017 w Barcelonie.