Galaxy S9 przechodzi na emeryturę. Koniec z regularnymi aktualizacjami!

Samsung zapowiedział, że kwietniowa aktualizacja dla Samsunga Galaxy S9 to ostatnie comiesięczne uaktualnienie oprogramowania. Czy posiadacze flagowców z 2018 roku powinni rozglądać się za nowym smartfonem?

Samsung na przestrzeni ostatnich lat mocno poprawił swoje wsparcie posprzedażowe dla smartfonów. Nowe modele od 2019 roku wzwyż otrzymają trzy aktualizacje rozwojowe i poprawki zabezpieczeń przez trzy lata od daty prezentacji. Niestety do puli tych modeli nie zaliczają się Samsungi Galaxy S9 oraz Galaxy S9+. Flagowe smartfony z 2018 roku zadebiutowały z Androidem 8.0 Oreo na pokładzie i otrzymały dwie duże aktualizacje rozwojowe wprowadzające na pokład Androida 9.0 Pie oraz Androida 10.

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+

Po nieco ponad trzech latach od premiery Samsung poinformował, że kwietniowa aktualizacja zabezpieczeń dla Samsunga Galaxy S9/S9+ będzie ostatnią poprawką wprowadzaną co miesiąc.

Zobacz również:

Na stronie Samsunga urządzenia te nie znajdują się na liście smartfonów, które otrzymują comiesięczne poprawki zabezpieczeń.

Samsungi Galaxy S9/S9+ podobnie, jak starsze modele Galaxy S8 z 2017 roku otrzymywać będzie cokwartalne poprawki zabezpieczeń. Oznacza to, że aktualizacje pojawiać się będą raz na trzy miesiące.

Smartfony z kwartalnymi poprawkami zabezpieczeń

Smartfony z kwartalnymi poprawkami zabezpieczeń

Smartfony z rodziny Galaxy S9 otrzymywać będą poprawki zabezpieczeń w trybie kwartalnym jeszcze przez co najmniej 12 miesięcy.

Jeżeli jesteś posiadaczem Samsunga Galaxy S9 i nie przeszkadza Ci brak nowego Androida nie musisz jeszcze szukać nowego urządzenia. Poprawki zabezpieczeń nadal będą się pojawiać.

Za około rok Samsung Galaxy S9 trafi na listę smartfonów otrzymujących poprawki zabezpieczeń raz na pół roku. Ostateczne wsparcie dla jakichkolwiek aktualizacji zakończy się zapewne pod koniec przyszłego roku.

Źródło: 9to5google.com