Galaxy S9 zostanie "zawinięty w ekran"

Samsung i LG pracują ponoć nad ekranem zakrzywionym wzdłuż wszystkich krawędzi. Być może trafi on w pierwszej kolejności do Galaxy S9.


Zakrzywiony ekran wzdłuż czterech boków

Wraz z Galaxy S6 Samsung udostępnił ekran zakrzywiony wzdłuż dwóch dłuższych boków. Rozwiązanie to przypadło do gustu użytkownikom, co potwierdziła premiera Galaxy S7 Edge, a przede wszystkim Galaxy S8, który nie doczekał się wersji z klasycznym, płaskim ekranem. Koreańska firma (oraz jej rodzimy konkurent LG) zamierza jednak pójść krok dalej i stworzyć wyświetlacz posiadający 2x więcej zakrzywionych krawędzi.

Praktycznie jedna tafla szkła

Według koreańskiego serwisu Etnews nowy ekran będzie zakrzywiony wzdłuż wszystkich czterech boków. Pozwoli to na osiągnięcie niesamowitego efektu, czyli stworzenie smartfona, w którego przypadku ekran OLED będzie zajmował aż 98% przedniego panelu (praktycznie jedna tafla szkła). Dla porównania, współczynnik ten w przypadku Galaxy S8 wynosi 83%.

Kiedy na rynku?

Wg koreańskiego źródła inżynierowie pracujący nad nowymi ekranami borykają się z problemami technicznymi związanymi z procesem laminowania. W 2017 roku na rynku nie zagości więc smartfon korzystający z nowego panelu. Najpoważniejszym kandydatem na pierwsze tego typu urządzenie wydaje się być Galaxy S9, którego premiery powinniśmy doczekać się na początku 2018 roku.