Galaxy Spica i5700 - nowy smartfon Samsunga z Androidem

Do sprzedaży w Europie trafił nowy model smarfona Samsunga działający pod kontrolą systemu Google Android. Urządzenie nosi oznaczenie Galaxy Spica i5700 i jest następcą wprowadzonego w czerwcu br. modelu Galaxy (i7500).

Spica wyposażony jest w dotykowy, 3,2-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 320 x 480 pikseli. Od poprzednika odróżnia go m.in. mniejsza matryca aparatu fotograficznego (3,2 megapiksele w porównaniu z 5 MP w Galaxy) ale i szybszy, 800-megahercowy procesor. W starszym urządzeniu stosowano układ 528 MHz.

Urządzenie dysponuje akcelerometrem, wejściem słuchawkowym 3,5 mm, portem na karty pamięci microSD (może więc przechować do 32 GB danych), obsługuje też technologie komunikacyjne Wi-Fi, Bluetooth i 3G. W smartfonie zastosowano moduł GPS. Co ciekawe, jest to pierwszy smartfon z Androidem z obsługą formatu DivX.

Smartfon obsługuje takie formaty multimediów jak MP4, H.263, H.264,WMV, MP3, e-AAC+ czy WMA. Oferuje szybki dostęp do serwisów i usług internetowych Google (YouTube, Maps, Gmail, Calendar), integrację z komunikatorem Google Talk

W przeciwieństwie do wprowadzanego ostatnio na rynek smartfona Motorola Droid nowość Samsunga pracuje pod kontrolą starszej wersji systemu Google, noszącej numer 1.5. Droid może pochwalić się Androidem 2.0.

Smartfon w pierwszej kolejności trafi na rynek w Europie.