Galaxy Tab Pro 8.4 bez aktualizacji do Androida 5.0 i 6.0

Galaxy Tab Pro 8.4 z aktualizacją do Androida 5.0 Lollipop (6.0 Marshmallow)? Zapomnij...

Galaxy Tab Pro 8.4 miał premierę w styczniu 2014 roku. Kilka miesięcy później Samsung zdecydował się na wprowadzenie do oferty modelu Galaxy Tab S 8.4, który dysponował identycznej wielkości ekranem wykonanym jednak w nowszej technologii AMOLED. Urządzenie to pracowało początkowo w oparciu o system Android OS 4.4 KitKat, który można zaktualizować do Androida 5.0.2 Lollipop. Niestety podobnej możliwości nie doczekali się do tej pory właściciele pierwszego z tabletów. Dzisiaj wydaje się, że najprawdopodobniej tak zostanie.

Deklarację taką zamieścił na Twitterze co prawda brytyjski oddział Samsunga, lecz trudno przypuszczać, aby inaczej było w przypadku naszego rynku.

Galaxy Tab Pro 8.4 bez aktualizacji do Androida 5.0 i 6.0

Galaxy Tab Pro 8.4 bez aktualizacji do Androida 5.0

Co z Androidem 6.0 Marshmallow?

Jeszcze mniej prawdopodobne wydaje się, aby Samsung "przeskoczył" Androida 5.0 zapewniając użytkownikom Galaxy Tab Pro 8.4 możliwość aktualizacji od razu do Androida 6.0 Marshmallow. Urządzenie to nie znalazło się na żadnej z dotychczas pojawiających się w sieci list zawierających rzekomo sprzęt Samsunga przewidziany do aktualizacji do "szóstki".

Co robić?

Bardziej zaawansowanym użytkownikom Galaxy Tab Pro 8.4 polecam zainteresować się wspierającym ten tablet Cyanogenmodem 13 opartym na Androidzie 6.0 Marshmallow.