Galaxy Tab S2 - Samsung prezentuje odświeżoną linię tabletów

Samsung zaprezentował dzisiaj odświeżoną linię swoich tabletów, które mogą być uznane za konkurencję dla najnowszych iPadów Air od Apple. Galaxy Tab S2 trafią do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Dzisiaj producent poinformował o specyfikacji tych urządzeń.

W sprzedaży pojawią się nowe tablety Samsunga w dwóch rozmiarach różniących się długością przekątnej ekranu. Jeden z modeli będzie miał 9,7-calowy wyświetlacz, a drugi wyposażony został w 8-calowy panel. Waga tabletów to odpowiednio 389 gram i 265 gram, podczas gdy 10,1-calowy iPad Air drugiej generacji waży 439 gram.

W obu tabletach Galaxy Tab S drugiej generacji w obudowach o grubości 5,6 mm umieszczono ekrany wykonane w technologii Super AMOLED. Wyświetlacze cechują się rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli, czyli taką samą jak iPady od Apple. Urządzenia od Apple i Samsunga mają proporcje ekranu wynoszące 4:3. Zwykle w tabletach Androidach mamy do czynienia z ekranami panoramicznymi o proporcjach 16:9 lub 16:10.

Samsung Galaxy Tab S2 w obu rozmiarach będzie wyposażony w 3 GB RAM i ośmiordzeniowe procesory. Cztery potężniejsze rdzenie taktowane są zegarem 1,9 GHz, a pozostałe cztery rdzenie - 1,3 GHz. Podobnie jak w topowych smartfonach koreańskiej firmy pojawi się w nich czytnik linii papilarnych.

Galaxy Tab S2 będą robić zdjęcia z wykorzystaniem 8-megapikselowego aparatu i 2,1-megapikselowej przedniej kamery. Niezależnie od rozmiaru tablety będą występowały w wariancie o pojemności 32 GB i 64 GB. Nie zabrakło też slotu na karty microSD i modemu LTE.