Galaxy Tab S20 w drodze - Samsung pracuje nad flagowym tabletem

Koreańczycy przygotowują się do premiery flagowego tabletu na 2020 rok.

Źródła bliskie producenta informują, że Samsung nadal wierzy w tablety i opracowuje nowy flagowy model. Wiadomość pojawiła się w sieci kilka godzin po premierze najnowszego iPad'a Pro 2020. Projektowany tablet będzie bezpośrednim następcą Samsunga Galaxy Tab S6, ale prawdopodobnie otrzyma nazwę handlową Galaxy Tab S20, aby zniwelować różnie w nazewnictwie pomiędzy najwyższymi modelami tabletów oraz smartfonów Samsunga.

Galaxy Tab S20 w drodze - Samsung pracuje nad flagowym tabletem

Źródło: samsung.com

W chwili obecnej o samym urządzeniu wiadomo bardzo niewiele. Z pewnością możemy założyć, że na rynku pojawi się wersja Wi-Fi Only oraz konfiguracja z wbudowanym modemem sieci 5G. Samsung Galaxy Tab S6 jest pierwszym na świecie tabletem z 5G, więc jego następca również zostanie wyposażony w obsługę sieci 5G. Możliwe, że Samsung zdecyduje się także na prezentacje pośredniej wersji z modemem 4G LTE.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Galaxy Tab A8 - nowy tablet Samsunga na pierwszych grafikach
  • Samsung Galaxy Tab S7 XL Lite - co kryje się za tą nazwą?

Portal GalaxyClub podkreśla, że Samsung opracowuje dwa nowe tablety z numerami modelu SM-T970 oraz SM-T975. Pierwszy z nich to wersja Wi-Fi, a drugi model posiada dodatkowo modem sieci komórkowej.

Samsung może kontynuować tradycyjne nazewnictwo i wprowadzić na rynek nowe tablety jako Galaxy Tab S7, ale patrząc na poczynania z serią Galaxy S jest to mało prawdopodobne. Dokładnych informacji na temat nazwy dowiemy się pewnie w najbliższych miesiącach.

Co ciekawe numery modelu są inne, niż w przypadku Galaxy Tab S6, który posiadał numeracje zaczynającą się od SM-T8xx. Możliwe, że Galaxy Tab S20 również pod tym względem będzie odpowiednikiem dla flagowych smartfonów Galaxy S, które posiadają numery modelu SM-G9xx.

Tablet zaoferuje procesor Qualcomm Snapdragon 865 z co najmniej 6 GB pamięci operacyjnej. Bardzo możliwe, że już bazowa konfiguracja posiadała będzie 8 GB RAMu. Nie zabraknie również ekranu Super AMOLED ze zmniejszonymi ramkami okalającymi ekran.

Spodziewamy się także, że tegoroczny flagowy tablet Samsunga zaoferuje znacznie szybszy system ładowania.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Tab S6

Źródło: sammobile.com