Galaxy Tab S5e - Antennagate w Samsungu?

Zgodnie z ostatnimi informacjami od użytkowników nowy model ma wadę konstrukcyjną, która pozwala na zablokowanie sygnału WLAN.

Kilku nabywców nowego tabletu Samsung Galaxy Tab S5e informuje, że wydaje się mieć on wadę konstrukcyjną. Gdy urządzenie trzymane jest w trybie poziomym z przednią kamerą umiejscowioną po lewej stronie, a użytkownik zakrywa lewy dolny róg urządzenia tablet przerywa połączenie z siecią WLAN.

Galaxy Tab S5e - Antennagate w Samsungu?

Źródło: Samsung

Sammobile informuje, że najprawdopodobniej antena została umiejscowiona właśnie w tej części obudowy. Jeżeli użytkownik zakryje swoją dłonią ten kawałek obudowy, aby wygodnie trzymać tablet urządzenie utraci połączenie z siecią Wi-Fi. Jak dotąd nie ma żadnego rozwiązania tego problemu przy pomocy aktualizacji oprogramowania. Użytkownicy mogą uniknąć przerwania połączenia tylko wtedy, gdy będą trzymać tablet w poziomie z przednią kamerą znajdującą się z prawej strony. Wtedy kawałek obudowy, którego przykrycie skutkuje zerwaniem sygnał znajdował się będzie u góry.

Zobacz również:

  • W seci pojawiły nowe etui Galaxy Z Flip 3

Nie wszyscy użytkownicy Galaxy Tab S5e tracą połączenie z siecią po przypadkowym zakryciu ręką odpowiedniego miejsca na obudowie. W testach Sammobile moc sygnału WLAN spada o około 50 procent. Powoduje to znaczny spadek przepustowości, a w przypadku strumieniowania wideo przy pomocy Netflix'a lub grania w gry będzie to zauważalne. Dodatkowo, gdy użytkownik jest znacznie oddalony od routera może stracić połączenie z siecią.

Galaxy Tab S5e - Antennagate w Samsungu?

Źródło: Samsung

Kilku użytkowników, którzy zgłosili problem do producenta otrzymało urządzenia zastępcze. Samsung udostępnił im inne egzemplarze Galaxy Tab S5e, które również posiadały wymienioną wyżej wadę konstrukcyjną. Firma nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Przypominamy, że Galaxy Tab S5e to nowy tablet Samsunga wprowadzony na rynek w kwietniu 2019 roku. Posiada procesor Qualcomm Snapdragon 670, który wspierany jest przez 4 GB lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Pamięć masowa wynosi od 64 GB do 128 GB. Urządzenie jest stosunkowo lekkie - waży 400 gram. Samsung zastosował w nim panel Super Amoled o przekątnej 10,5 cala i rozdzielczości 1600 x 2560 pikseli.