Galaxy Tab dożywotnio zakazany w Niemczech - Apple wygrywa

Stało się. Mieszkańcy Niemiec nie będą mogli kupić tabletu Galaxy Tab. Sąd w Düsseldorfie orzekł, że produkt Samsunga jest plagiatem iPada. Apple triumfuje.

Apple złożył pozew przeciwko Samsungowi w kwietniu tego roku. Firma, którą wówczas kierował Steve Jobs zarzucała Koreańczykom, że ich najnowszy tablet to kopia iPada.

Apple dopiął swego a Galaxy Tab został zakazany w całej Unii Europejskiej. Po tygodniu zakaz ten został cofnięty - za wyjątkiem Niemiec, gdzie odbywał się proces. Teraz już wiemy, że nasi zachodni sąsiedzi będą musieli udać się po tablet Galaxy Tab za granicę, np. do Polski.

"Jesteśmy bardzo zawiedzeni tą decyzją sądu. Ogranicza ona w sposób oczywisty wybór na rynku tabletów w Niemczech." - skomentował decyzję niemieckiego sądu rzecznik prasowy Samsunga. Apple twierdzi, że design Galaxy Taba został skopiowany z iPada. Rzecznik Samsunga dziwi się, że sąd podzielił tę opinię "Nałożenie zakazu sprzedaży na podstawie bardzo ogólnego wzornictwa tabletu jest bardzo krzywdzące. Tym samym ogranicza ono innowacyjność i postęp techniczny na rynku tabletów" - ripostuje przedstawiciel Samsunga.

Decyzja sądu budzie wiele kontrowersji. Co sądzicie o wyroku sądu w Düsseldorfie?