Galaxy Watch 3 - tym razem poznajemy nowe funkcje systemu TizenOS

Codziennie do sieci przedostają się nowe plotki na temat Galaxy Watch 3. Tym razem uchylono rąbka tajemnicy o oprogramowaniu - systemie TizenOS 5.5.

Samsung Galaxy Watch 3 będzie kolejnym, flagowym smartwatchrem Samsunga. O samym urządzeniu wiemy już dosyć sporo. Poznaliśmy specyfikację techniczną, a także kompletne informacje na temat wyglądu, rozmiaru kopert oraz materiałów użytych do budowy.

Galaxy Watch 3

Galaxy Watch 3

Nie od dziś wiadomo było, że również najnowszy zegarek Galaxy Watch 3 pracować będzie pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego TizenOS. Nowy zegarek otrzymam system w wersji 5.5.

Dzięki najnowszemu przeciekowi dowiedzieliśmy się nieco szczegółów o najnowszej wersji Tizen'a, która wprowadzi na zegarki Samsunga kilka nowości.

Max Weinbach z XDA Developers udostępnił informacje na temat oprogramowania Samsunga Galaxy Watch 3. Według Weinbacha zegarek zaoferuje mnóstwo nowych funkcji. Z pewnością doczekamy się zmodyfikowanych tarcz, które będą bardziej podatne na personalizację dzięki funkcji Informative Digital Edge. Rozwiazanie to pozwoli dodać użytkownikowi niestandardowe informacje do tarczy. Mowa o dacie, dniu, aktualnym tętnie, liczniku kroków, pogodzie czy widetach z aplikacji zainstalowanych w zegarku.

Tarcze Galaxy Watch 3

Tarcze Galaxy Watch 3

Tizen w najnowszej odsłonie zaoferuje większe ikony powiadomień oraz kilka nowych ikon aplikacji. Co ciekawe na niektórych rynkach zegarek dostarczany będzie z preinstalowany Outlookiem oraz Spotify. Jest to efekt współpracy z Microsoftem oraz Spotify. Aplikacja Outlook na Galaxy Watch 3 zastąpi program E-mail rozwijany dotychczas przez koreańskiego producenta.

Zmiany w systemie TizenOS

Zmiany w systemie TizenOS

Lekkich zmian doczeka się także aplikacja Pogoda. Pojawi się nowe tło wskazujące na panujące obecnie warunki atmosferyczne. W aplikacji kalendarz pojawi się widok tygodniowy. Dodatkowo na rynku południowokoreańskim zegarek dostarczany będzie z preinstalowana aplikacją Samsung Health Monitor.

Animacje pogody

Animacje pogody

Weinbach informuje, że po zainstalowaniu systemu operacyjnego z 8 GB wbudowanej pamięci masowej użytkownik będzie w stanie wykorzystać 5,3 GB. To znacznie mniej miejsce, niż na zegarkach Apple Watch (Series 3 8/16 GB, Series 4/5 16/32 GB).

Co ciekawe zegarek nie zaoferuje chipu MST, co oznacza, że Samsung Pay nie będzie dostępny w niektórych krajach. Informacja ta nie powinna zmartwić polskich konsumentów.

Przeczytaj najnowsze informacje o nadchodzącym Samsungu Galaxy Note 20.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Watch Active 2