Galaxy Watch 4 będzie monitorować stan zdrowia pracowników w Australii

Nowe rozwiązanie wykorzysta umieszczone w Galaxy Watch 4 czujniki, aby monitorować pracowników i zapobiegać ewentualnym zakażeniom w miejscach pracy. Samsung zapewnia, że jest to w pełni bezpieczny proces. Czy aby na pewno?

Źródło: Samsung

Samsung Australia ogłosiło, że testuje rozwiązanie o nazwie Vital Monitoring System (VMS) z re-open.com dla serii Galaxy Watch 4. VMS jest częścią opartej na chmurze platformy re-open.com, stworzonej przez Uniwersytet Deakin, NTRI i SaniteX Global w celu wspierania świata w procesie wychodzenia z choroby COVID-19.

Mówiąc dokładniej, jest to system przeznaczony głównie dla pracodawców i pracowników. Ma on na celu poprawę bezpieczeństwa pracowników poprzez zbieranie informacji zdrowotnych za pośrednictwem czujników zdrowia Galaxy Watch 4 - takich jak monitor tętna i czujnik SpO2 - oraz zapewnienie holistycznego rozwiązania do badań medycznych z domu.

Zobacz również:

Źródło: Samsung

Źródło: Samsung

Źródło: Samsung

Źródło: Samsung

Pracodawcy, którzy wdrożą ten system, będą wymagać od pracowników, aby codziennie rano udostępniali informacje zdrowotne z Galaxy Watch 4 systemowi VMS na platformie re-open.com. Dane te zostaną następnie połączone z dodatkowymi informacjami zebranymi za pomocą ankiety. Jeśli pracownik pozytywnie przejdzie badanie przesiewowe, otrzyma kod QR, którego będzie mógł użyć, aby uzyskać dostęp do swojego miejsca pracy. Przetwarzane dane obejmują temperaturę, tętno, poziom tlenu we krwi, itd.

Ważne jest, aby zauważyć, że wszystkie te dane zdrowotne są zaszyfrowane i jedynymi osobami, które mogą uzyskać do nich dostęp i udzielić pomocy są lekarze. Pracodawca nie ma dostępu do zaszyfrowanych informacji zdrowotnych, ani nie może ich odczytać. VMS działa jedynie jako narzędzie do badań przesiewowych, których celem jest zmniejszenie ryzyka zdrowotnego w miejscu pracy i zwiększenie bezpieczeństwa po powrocie do pracy z home office, ale nie jest to sposób na monitorowanie pracowników przez pracodawców. Według firmy Samsung, narzędzie do badań VMS jest zgodne z najwyższymi standardami przepisów dotyczących ochrony zdrowia.